کد مطلب: 19608
  تاریخ انتشار:  1400/10/12 - 10:15


بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور طی امروز

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش برف و باران و وزش باد شدید در بیشتر نقاط کشور طی امروز (۱۲ دی‌ماه) خبر داد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش برف و باران و وزش باد شدید در بیشتر نقاط کشور طی امروز (۱۲ دی‌ماه) خبر داد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، صادق ضیائیان درباره پیش­‌بینی بارندگی در کشوراظهارکرد: یکشنبه (۱۲دی ماه) در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، خوزستان، فارس، بوشهر، کرمان، هرمزگان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، نیمه جنوبی استان‌های یزد و اصفهان بارش برف و باران و وزش باد شدید موقت پیش‌­بینی می‌­شود.

وی افزود: در استان‌های جنوبی و جزایر واقع در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان وقوع رگبار و رعد و برق و در استان‌های لرستان، کرمانشاه، ایلام، همدان، مرکزی، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی بارش پراکنده مورد انتظار است.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد:‌دوشنبه (۱۳دی ماه) در غالب مناطق کشور بارش رخ خواهد داد. شدت بارش یکشنبه (۱۲دی ماه) در استان‌های کهگیلویه و بویر احمد، فارس، بوشهر، کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و دوشنبه (۱۳دی ماه) در استان‌های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود:سه شنبه (۱۴دی ماه) عمده بارش‌ها در استان سیستان و بلوچستان و سواحل دریای عمان خواهد بود و در شمال شرق، شرق، مرکز، جنوب و شمال غرب کشور بارش پراکنده خواهیم داشت.

ضیاییان ادامه داد: چهارشنبه (۱۵دی ماه) دوباره در غالب مناطق کشور بارش رخ خواهد داد. شدت بارش در این روز در استانهای ساحلی خزر است. پنجشنبه (۱۶دی ماه) سامانه بارشی در استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، کرمان و هرمزگان سبب بارش می‌شود.

وی با اشاره به مواج بودن دریای خزر در سه روز آینده اظهار کرد: در دو روز آینده در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید است. خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان در سه روز آینده و دریای خزر در روزهای دوشنبه (۱۳دی ماه) و چهارشنبه (۱۵دی ماه) مواج خواهند بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۳دی‌ماه) ابری و در بعضی ساعات بارش باران و در بعد از ظهر وزش باد با حداقل دمای۵  و حداکثر دمای۸ درجه سانتیگراد و طی سه­ شنبه (۱۴ دی‌ماه) صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۳  و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان درادامه گفت: طی امروز و فردا (۱۲و۱۳ دی‌ماه) بندرعباس با دمای ۲۱ و ۲۲ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و ارومیه با  دمای یک درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

وی همچنین به شبکه خبر گفت: از روز دوشنبه (۱۳ دی ماه) با ورود جبهه سرد سامانه بارشی چه از قسمت شمالی و چه از قسمت جنوبی کشور کاهش دما در بیشتر مناطق کشور بین ۳ تا ۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود و این وضعیت جوی تا روز سه شنبه (۱۴ دی ماه)ادامه دارد همچنین وزش باد خیلی شدید در استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان مورد انتظار است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری