کد مطلب: 19599
  تاریخ انتشار:  1400/10/10 - 10:47


تشدید نظارت‌ها و برخورد با تخلفات شکار و صید در زمان جفت‌گیری حیات وحش

همزمان با فصل سرما و زمان جفت‌گیری حیوانات حفاظت از حیات وحش در مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان تهران بیشتر می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: همزمان با فصل سرما و زمان جفت‌گیری حیوانات حفاظت از حیات وحش در مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان تهران بیشتر می‌شود.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) و بنابر اعلام روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، سعید محمودی در بازدید شب گذشته خود از منطقه حفاظتی جاجرود و پاسگاه‌های محیط‌بانی پارک ملی خجیر و سرخه حصار گفت: گشت، پایش و کنترل مناطق در فصل سرما به علت احتمال افزایش حضور شکارچیان و سوء استفاده متخلفان بیشتر می‌شود و در نتیجه احتمال رویارویی محیط‌بانان با شکارچیان نیز به مراتب افزایش می‌یابد.

وی با هشدار به متخلفان شکار و صید و متجاوزان به عرصه‌های طبیعی و مناطق حفاظت شده در استان تهران به‌ویژ در زمان‌هایی مثل جفت‌گیری و یا زادآوری حیات وحش مناطق و زیستگاه‌های طبیعی استان اظهار کرد: محیط‌بانان و یگان حفاظت محیط زیست استان تهران در اکیپ‌های چندگانه مناطق تحت مدیریت را پایش کرده و با هر گونه تخلف شکار و شروع به شکار و تعرض به عرصه‌های تحت مدیریت برخورد جدی و قانونی خواهند داشت و در صورت هر گونه تخلف به خصوص در این ایام، بیشترین مجازات دیده شده برای جرائم شکار و صید از دستگاه قضایی درخواست خواهد شد.

محمودی ادامه داد: هم اکنون فصل جفت‌گیری حیات وحش آغاز شده است و از طرفی به علت سرما و بارش‌ها در ارتفاعات، حیات وحش از علوفه کمتری برخوردار خواهد شد و به همین علت باید همه ما در امر حفاظت از حیات وحش دقت و برنامه ریزی بیشتری داشته باشیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران همچنین با قدردانی از شهروندان بخصوص دوستداران محیط زیست و حیات وحش، توصیه‌هایی هم برای مردم داشت.

وی از شهروندان خواست تا از هرگونه علوفه دهی به حیات وحش بدون هماهنگی با محیط زیست و پاسگاه‌های محیط‌بانی جدا خودداری کنند و در صورت اطلاع و مشاهده هرگونه تخلف محیط زیستی در حوزه شکار و صید، موضوع را به‌سرعت به محیط زیست منطقه اطلاع دهند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در ادامه با اشاره به برنامه‌های درحال اجرا در مناطق، افزود: سرشماری زمستانه حیات وحش نیز برای بررسی وضعیت چهارپایان پستاندار علفخوار و مطالعه در خصوص موضوعات مربوطه به حیات وحش و بررسی‌های لازم در حال انجام است و بخشی از سرشماری ها در مناطق به پایان رسیده که به زودی نتایج کیفی آن اعلام خواهد شد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران همچنین در این بازدید باحضور سرزده در چند پاسگاه محیط بانی، با محیط بانان دیدار و گفتگو داشت.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار حیات وحش و آبزیان