کد مطلب: 19579
  تاریخ انتشار:  1400/10/05 - 13:35


کاهش چالش‌های محیط زیستی پایتخت با ارتقای دانش زیست‌محیطی شهروندان

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران بر ضرورت رعایت ملاحظات و تهیه پیوست های محیط زیستی قبل از اجرا و بهره برداری از مرکز MRF پسماند منطقه ۱۳ تاکید کرد.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران بر ضرورت رعایت ملاحظات و تهیه پیوست های محیط زیستی قبل از اجرا و بهره برداری از مرکز MRF پسماند منطقه ۱۳ تاکید کرد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، صبح امروز در حاشیه نظارت دوره‌ای منطقه ۱۳، سی و هفتمین خانه محیط زیست شهر تهران در سرای محله حافظیه با حضور شینا انصاری - مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران و خیراتیان صفایی - معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ١٣- و جمعی از مدیران این حوزه افتتاح شد.

 انصاری در نظارت دوره‌ای اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار از منطقه ۱۳ ضمن حضور در مرکز MRF پسماند این منطقه از نزدیک در جریان مراحل احداث و چالش‌های پیش روی تکمیل و بهره برداری از این مرکز قرار گرفت.

وی  در ادامه از نیروگاه خورشیدی منطقه بازدید کرد و با اشاره به ظرفیت تولید مناسب نیروگاه گفت: حمایت حقوقی از اجرا و توسعه نیروگاه‌های خورشیدی را در سطح مناطق ۲۲ گانه دنبال خواهیم کرد.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در ادامه در آیین افتتاح و راه اندازی خانه محیط زیست سرای محله حافظیه با اشاره به اینکه منطقه ١٣ پروژه‌های محیط زیستی خوبی در این منطقه در دست اقدام است، گفت: این منطقه توان خوبی برای برخی موضوعات پایلوت محیط زیستی دارد.

انصاری با تاکید بر اینکه فرهنگسازی و آشنایی مردم با موضوعات محیط زیست و ارتقای دانش زیست‌محیطی شهروندان به‌طور قطع در مدیریت و کاهش چالش‌های محیط زیستی شهر ما را یاری خواهد کرد، به نقش سرای محلات و خانه‌های محیط زیست در فرهنگسازی موضوعات زیست‌محیطی اشاره کرد.

وی با بیان اینکه کاهش و مدیریت پسماند، مدیریت مصرف آب و انرژی از جمله چالش‌های محیط زیستی شهرهاست خاطر نشان کرد: حتما با اصلاح الگوهای مصرف می‌توانیم بر این چالش ها فائق آییم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار طرح MRF(خط بازیابی مواد پسماند یا تجهیزات بازیافت مواد زائد جامد) است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط انسانی