کد مطلب: 19556
  تاریخ انتشار:  1400/09/29 - 19:23


صدور سند تک برگی برای بیش از ۱۵ هزار هکتار اراضی ملی ورامین

سند تک برگی برای بیش از ۱۵ هزار هکتار اراضی ملی شهرستان ورامین به منظور پیشگیری از زمین‌خواری صادر شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ورامین گفت: سند تک برگی برای بیش از ۱۵ هزار هکتار اراضی ملی شهرستان ورامین به منظور پیشگیری از زمین‌خواری صادر شد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، علی اصغر سپه وند - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ورامین - گفت: تثبیت مالکیت دولت با اخذ سند کاداستر (سند تک برگی) به میزان ۱۵۵ میلیون و ۵۵۷ هزار و ۵۵۹ متر مربع از اراضی ملی در پلاک ۱۸۶ اصلی موسوم به عباس آباد کریمخانی با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان ورامین انجام شد.

وی اظهار کرد اجرای قانون کاداستر و سنددار شدن اراضی بروز اختلافات و دعاوی بین مردم و دستگاه‌های دولتی را رفع می‌کند.

وی افزایش ضریب حفاظتی، کاهش عوامل تخریب و جلوگیری از تجاوز و تعدی به انفال و بیت المل مردم، دسترسی آسان به اطلاعات مالکیت دولت و همه مالکان املاک از نظر محل و موقعیت آن و کاهش اختلافات حقوقی مردم را از اهداف مهم اجرای این طرح عنوان کرد.

سپه وند گفت: اراضی ملی شهرستان ورامین ۳۳۰ هزار هکتار است که طی دوسال گذشته تا هم اکنون برای ۳۱۰ هزار هکتار آن سند مالکیت تک برگی اخذ شده است و تا پایان امسال برای ۲۰ هزار هکتار باقی مانده این اراضی سند کاداستر (سند تک برگی) به نام دولت اخذ خواهد شد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ورامین در پایان اظهار کرد: با تهیه نقشه‌های دقیق و اجرای طرح کاداستر و صدور اسناد تک برگی به نام دولت، تجاوز و تعدی به انفال و بیت المال که در واقع متعلق به نسل آینده است و سوء استفاده از اسنادی که ابهام دارند نیز به حداقل ممکن خواهد رسید.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار منابع طبیعی و آب