کد مطلب: 18405
  تاریخ انتشار:  1400/08/27 - 11:07


لزوم همگامی صنایع و پالایشگاه‌ها در کاهش آلاینده‌های جوی

این سفر به منظور بازدید از تصفیه‌خانه‌های پالایشگاه‌ها، فلرهای نفتی و گاز ترش پالایشگاه بیدبلند انجام شده است؛ این پروژه یکی از پروژه‌های بزرگ ایران در بحث حفاظت محیط زیست است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: اگر بتوانیم همگامی صنایع و پالایشگاه‌ها با طبیعت را داشته باشیم به گونه‌ای که آلاینده‌ها به حداقل برسد و پساب‌ها و تصفیه‌خانه‌ها در شرایط خوبی قرار بگیرند، می‌توانیم به راحتی از منابع فسیلی استفاده کنیم و میزان نقش خود را در ایجاد آلاینده‌های جوی کاهش دهیم.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، علی سلاجقه که امروز (۲۷ آبان‌ماه) به خوزستان سفر کرده است، در بدو ورود به اهواز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امیدواریم دولت بتواند دین خود را نسبت به خوزستان ادا کند. خوزستان استان آب و نفت است؛ دو سیالی که از نظر جنبه‌های حیاتی، تراز عالی دارند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: با وجود این شرایط، خوزستان در برخی قسمت‌ها با مشکل مواجه شده است. در بحث نفت، گسترش صنایع و پالایشگاه‌ها موجب ایجاد بحث‌های آلایندگی شده است. خشکسالی نیز از نظر وقوع ریزگردها مشکلاتی برای مردم استان خوزستان ایجاد کرده است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: از طرف دیگر از نظر منابع آبی و مباحث مربوط به خشکی تالاب‌ها مشکلاتی وجود دارد؛ تالاب‌ها به عنوان نقاط سیل‌گیر، محل امرار معاش مردم و همچنین نقاط گردشگری مطرح هستند.

وی بیان کرد: این سفر به منظور بازدید از تصفیه‌خانه‌های پالایشگاه‌ها، فلرهای نفتی و گاز ترش پالایشگاه بیدبلند انجام شده است؛ این پروژه یکی از پروژه‌های بزرگ ایران در بحث حفاظت محیط زیست است.

سلاجقه افزود: قوانین مربوط به کنوانسیون‌های بین‌المللی به نوعی در حال وارد کردن فشار به ویژه به کشورهای در حال توسعه هستند تا از ظرفیت‌های فسیلی خود حداقل استفاده را داشته باشند. اگر بتوانیم همگامی صنایع و پالایشگاه‌ها با طبیعت را داشته باشیم به گونه‌ای که آلاینده‌ها به حداقل برسد و پساب‌ها و تصفیه‌خانه‌ها در شرایط خوبی قرار بگیرند، می‌توانیم به راحتی از منابع فسیلی استفاده کنیم و میزان نقش خود را در ایجاد آلاینده‌های جوی کاهش دهیم.

وی گفت: دنیا با توجه به داده‌های خود، در حال محکوم کردن ما به این است که نقش ما در ایجاد آلاینده‌های جوی بالا است اما خوشبختانه در شرایط تحریم نیز حدود ۵ درصد نسبت به تعهدات توافقنامه پاریس، شرایط بهتری داریم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: امروز بهترین و بزرگ‌ترین پروژه‌های کاهش آلایندگی جوی در استان خوزستان افتتاح خواهند شد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری