کد مطلب: 18185
  تاریخ انتشار:  1400/07/18 - 17:44


تلاش سازمان محیط زیست برای ارتقای حقوق محیط‌بانان

تمام تلاش خود را برای حمایت از محیط‌بانان، ارتقای حقوق و سایر موضوعاتی که می تواند محیط بانی را به جایگاه مناسب و شایسته‌ای برساند، به کار خواهم بست.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تمام تلاش خود را برای حمایت از محیط‌بانان، ارتقای حقوق و سایر موضوعاتی که می تواند محیط بانی را به جایگاه مناسب و شایسته‌ای برساند، به کار خواهم بست.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، علی سلاجقه در بازدید از یگان حفاظت در نشستی با سرهنگ محبت خانی و همکاران محیط‌بان وی، درمورد مسائل مختلف به بحث و تبادل نظرپرداخت.

وی در این جلسه از فداکاری‌ها و ایثار محیط بانان تقدیر کرد و از تلاش به ارتقای جایگاه محیط بانی خبر داد.

در این نشست سرهنگ جمشید محبت خانی -  فرمانده یگان حفاظت محیط زیست - درباره مهم‌ترین دستاوردهای این یگان در چهار سال اخیر گفت: از مهم‌ترین اقداماتی که در این دوره صورت گرفت، می توان به بحث بیمه محیط‌بانان همچنین برقراری فوق العاده تخصصی آنان اشاره کرد.

وی خرید ۱۲۰۰ دستگاه موتورسیکلت تریل و تجهیز پاسگاه‌های محیط بانی به انرژی خورشیدی را از دیگر موارد شاخص عملکردی این یگان اعلام و اظهارکرد: ۶۰۰ پاسگاه محیط بانی به ترتیب در حال مجهز شدن به انرژی خورشیدی هستند که تاکنون در این پروژه ۵۰ درصد پیشرفت داشته‌ایم.
 
محبت‌خانی به انتظاراتی که محیط‌بانان در حوزه کاری مطرح می‌کنند اشاره کرد و گفت: امیدواریم با پیگیری های سلاجقه و مجموعه سازمان در موارد مطرح شده شاهد رسیدن به نتیجه مطلوب باشیم.
 
در ادامه این نشست فرمانده یگان حفاظت از ریاست سازمان درخواست کرد به دلیل اشتیاق فراوان محیط‌بانان به خصوص خانواده شهدا و جانبازان محیط‌بان با رهبر معظم انقلاب، امکان این دیدار پیگیری شود.

محبت‌خانی در ادامه خواستار تسریع در روند اداری نائل شدن محیط‌بانان به درجه شهادت و جانبازی و رایزنی با بنیاد شهید در این زمینه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست سلاجقه با اعلام مساعدت و موافقت در این خصوص گفت: با توجه به اینکه نیروهای یگان حفاظت سازمان، نماد شاخص سازمان محیط زیست شناخته می‌شوند، نیاز است که فرمانده یگان حفاظت به عنوان عضو شورای معاونان محسوب شوذد و فرماندهان استانی از جایگاه رئیس اداره به معاون مدیر کل استان ارتقا پیدا کنند همچنین با این سمت بتوانند با اعلام نظرات سازنده  در جلسات حضوری فعال داشته باشند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط انسانی