کد مطلب: 18156
  تاریخ انتشار:  1400/07/11 - 14:18


حوادث شدید آب و هوایی در کمین متولدین ۲۰۲۰

نتایج یک بررسی نشان میدهد: کودکانی که در سال ۲۰۲۰ متولد شده اند هفت برابر بیشتر در معرض حوادث شدید آب و هوایی قرار دارند.

نتایج یک بررسی نشان میدهد: کودکانی که در سال ۲۰۲۰ متولد شده اند هفت برابر بیشتر در معرض حوادث شدید آب و هوایی قرار دارند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، بر اساس تحقیقات جدید، احتمال اینکه انسانها در طول زندگی خود چندین حادثه شدید آب و هوایی را تجربه کنند، هر ساله افزایش می یابد.

محققان اظهار داشتند: کودکان متولد سال ۲۰۲۰ حوادث شدید آب و هوایی را با سرعتی دو تا هفت برابر بیشتر از افرادی تجربه خواهند کرد که در سال ۱۹۶۰ متولد شده اند. در حالیکه نسل قدیمی تر به طور متوسط ​​حدود چهار موج گرمای شدید را در دوران زندگی تجربه خواهند کرد.

با توجه به میزان فعلی گرمایش زمین و نبود سیاست های پیشگیرانه ملی در کشورهای جهان، احتمالا وقوع حوادث طبیعی نظیر موج گرما، خشکسالی، سیل، آتش سوزی و طوفان های حاره ای از نظر فراوانی، شدت و مدت زمان افزایش می یابد.

به گزارش از اسپوتنیک نیوز، محققان تاکید کردند با افزایش این خطر، انتظار می رود ایمنی نسل های جوانتر در مناطق مختلف جهان به دلیل تغییرات آب و هوایی به شدت مورد تهدید قرار گیرد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان