کد مطلب: 18087
  تاریخ انتشار:  1400/06/29 - 11:21


ماموران منابع طبیعی ضابطان خاص دادگستری می‌شوند

کارت برای ماموران منابع‌ طبیعی با امضای بالاترین مقام و مسئول در منابع‌طبیعی صادر می‌شود و منقوش به آرم سازمان و شناسه قوه قضاییه است.

مدیرکل دفتر حقوقی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: ماموران منابع‌ طبیعی بر اساس ماده ۵۴ قانون حفاظت و بهره‌برداری در ردیف ضابط خاص دادگستری محسوب می‌شوند و هر گونه تخریب و تصرف در اراضی ملی و منابع طبیعی را می‌توانند با نظر دادستان متوقف و نسبت به تشکیل پرونده و معرفی فرد خاطی اقدام کنند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، اصغر احمدی گفت: ماموران منابع‌ طبیعی به عنوان ضابط دادگستری، برای دریافت کارت نخست باید آموزش‌های لازم را زیر نظر دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فرا بگیرند و پس از گذراندن دوره آموزشی کد ویژه دریافت کنند.

وی افزود: کارت برای ماموران منابع‌ طبیعی با امضای بالاترین مقام و مسئول در منابع‌طبیعی صادر می‌شود و منقوش به آرم سازمان و شناسه قوه قضاییه است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی سازمان جنگل‌ها احمدی از ویژگی های یک ضابط منابع طبیعی در دادگستری را توانمندی در تنظیم گزارش موثق به دور از هرگونه اغراض شخصی و یا منفعت خصوصی برشمرد و گفت: برای کسانی که وثاقت آن‌ها احراز و در دوره آموزشی نمره قبولی کسب کنند، شناسه اختصاصی سپس کارت ضابطان دادگستری صادر می‌شود.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط انسانی