کد مطلب: 18070
  تاریخ انتشار:  1400/06/26 - 10:57


تلاش ماموران برای جلوگیری از سوختن جنگل ملی "سکویا" در کالیفرنیا

حدود ۲۰۰۰ قطعه درخت سکویا در این جنگل وجود دارد، از جمله درختی به اسم "ژنرال شرمن" به بلندی ۸۳ متر که تصور می شود بزرگترین درخت زمین باشد.

با پیشرفت آتش سوزی در پارک ملی سکویا در ایالت کالیفرنیای آمریکا که محل رشد درختان عظیم و بسیار کهن است، ماموران آتش نشانی سعی دارند با کشیدن روکش، درختان را نجات دهند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)،
مقام های محلی نگران هستند که آتش سوزی ظرف چند ساعت آینده به "جاینت فارست" که شامل بعضی از بزرگترین درختان جهان است، برسد.

حدود ۲۰۰۰ قطعه درخت سکویا در این جنگل وجود دارد، از جمله درختی به اسم "ژنرال شرمن" به بلندی ۸۳ متر که تصور می شود بزرگترین درخت زمین باشد.

دو آتش سوزی که "کلونی" و "پارادایس" نام گرفته اند برای یک هفته در این منطقه جریان داشتند. همچنین بیش از ۳۵۰ مامور آتش نشانی با بالگردها و هواپیماهای آبپاش برای مقابله با این دو حریق بسیج شده اند. آنها چندین درخت از جمله ژنرال شرمن را با کاغذ آلومنیوم پوشانده اند تا از آنها حفاظت کنند.

دو آتش سوزی پارادایس و کلونی که ناشی از صاعقه هستند در کوه های سیرا نِوادا جریان دارد. این دو مورد حریق تازه ترین آتش سوزی ها در یک رشته حریق های متعدد در تابستان امسال در کالیفرنیا هستند.

ربکا پترسون، سخنگوی پارک های ملی سکویا و کینگز کنیون گفت: این پارک های ملی برای خیلی ها جای واقعا مهمی است و برای همین تلاش ویژه ای برای حفاظت از آن انجام می شود.

ژنرال شرمن از نظر حجم؛ بزرگترین درخت شناخته شده زمین است و قدمت آن ۲۳۰۰ تا ۲۷۰۰ سال تخمین زده می شود.

کارشناسان می گویند: درختان سکویا مقاومت زیادی در برابر آتش سوزی ها دارند و طوری تکامل یافته اند که از شعله ها جان سالم به در برند.

امسال تاکنون بیش از ۷۴۰۰ آتش سوزی طبیعی در این ایالت رخ داده و حدود ۸۹۰ هزار هکتار را سوزانده است.

آتش سوزی "دیکسی" در شمال کالیفرنیا نیز به دومین آتش سوزی بزرگ طبیعی در تاریخ ایالت بدل شده است. این حریق اکنون تا حدود زیادی مهار شده است.

علت این آتش سوزی ها دمای بالاتر از معمول و خشکسالی شدید است. تغییر اقلیم، خطر گرمای سوزان و در نتیجه آتش سوزی های طبیعی را افزایش داده است.

انتهای پیام


به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان