کد مطلب: 18044
  تاریخ انتشار:  1400/06/22 - 10:41


تشدید آتش سوزی های جنگلی در جنوب اسپانیا

در پی تشدید آتش سوزی های جنگلی در اسپانیا، سکنه شش شهر و روستا در منطقه ساحلی جنوب این کشور موسوم به "اندلس" مجبور به تخلیه خانه های خود شده اند.

در پی تشدید آتش سوزی های جنگلی در اسپانیا، سکنه شش شهر و روستا در منطقه ساحلی جنوب این کشور موسوم به "اندلس" مجبور به تخلیه خانه های خود شده اند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)،
تشدید حریق های جنگلی در اسپانیا، سکنه شش شهر و روستای دیگر واقع در منطقه خودمختار اندلس در جنوب این کشور را مجبور به ترک خانه هایشان کرده و این در حالی است که مقامات محلی نیز یک واحد نظامی را به منظور مهار هرچه سریعتر آتش سوزی که در حال نزدیک شدن به منطقه تفریحی "کاستا دل سول" بوده، اعزام کرده اند.

این آتش سوزی جنگلی که وزش بادهای شدید، آن را شعله ور تر کرده از روز چهارشنبه در ناحیه کوهستانی و تفریحی"سیرا برمجا" در جنوب اسپانیا شروع و باعث کشته شدن یکی از نیروهای امدادی و تخلیه اجباری ۲۰۰۰ نفر از سکنه مناطق درگیر با این حریق شده است‌.

فیلم های منتشر شده توسط نیروهای امدادی محلی نشان می دهند که آتش نشانان در تلاش برای مهار این حریق در مناطق خشک و جنگلی هستند.

گزارش ها حاکیست، تیم های امدادی روز گذشته (یکشنبه) مردم را از شهرها و روستاهای "ژوبریک"، "فراهان" ، "پوجرا" ، "آلپاندر" و "جوزکار" واقع در جنوب این کشور تخلیه کردند و این در حالی است که پنج منطقه دیگر نیز روز جمعه تخلیه شده بودند.

بنابر گزارش های رسمی، این آتش سوزی بیش از ۶۰۰۰ هکتار از اراضی این کشور را تحت تاثیر قرار داده است.

یکی از مقامات محلی روز جمعه اعلام کرد: به نظر می رسد این آتش سوزی عمدی بوده و بازرسان در حال بررسی جزئیات بیشتر این حادثه هستند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان