کد مطلب: 18006
  تاریخ انتشار:  1400/06/14 - 11:03


صدور سند «آق‌مشهد» ساری به نام سازمان جنگل‌ها

با صدور این سند، ۶۵۵۴ هکتار از جنگل‌های هیرکانی آقمشهد که پیش از این با رای دیوان عالی کشور که حکم موقوفه بودن آن صادر شده بود سرانجام از وقف خارج شد و در زمره اموال عمومی کشور قرار گرفت.

سند منطقه آق‌مشهد ساری به نام سازمان جنگل‌ها به نمایندگی از دولت صادر شد و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور طی پیامی این دستاورد را به همه محافظان و فعالان منابع‌طبیعی تبریک گفت.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، دکتر مسعود منصور پس از اینکه سند منطقه آق‌مشهد ساری به نام سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به نمایندگی دولت صادر شد طی پیامی ضمن خداقوت به پیگیری کنندگان موضوع، این موفقیت را همه محافظان و فعالان منابع طبیعی تبریک گفت. متن پیام بدین شرح است:

«سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به عنوان متولی حفظ، احیاء، توسعه و بهره‌برداری اصولی و پایدار از منابع‌طبیعی کشور افتخار دارد با تکیه بر نیروهای متعهد و دلسوز خود و به پشتوانه مشارکت و همراهی مردم طبیعت‌دوست، امانتدار عرصه‌های منابع‌طبیعی و انفال بوده و در این راه از هیچ کوششی دریغ ننماید.

خداوند متعال را سپاسگزارم که پیگیری‌های مجدانه همکاران سازمان متبوع و همراهی دستگاه محترم قضا منجر به اخذ سند اراضی منطقه آق‌مشهد ساری به نام سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به نمایندگی دولت گردید و به حق اراضی منابع‌طبیعی را که از حقوق عامه مردم عزیز است به دامان مردم بازگشت.

اینجانب ضمن تشکر و قدردانی از همه همکاران محترم، محافظان منابع‌طبیعی، تشکل‌های مردم‌نهاد، اهالی رسانه  و کنشگران متعهد به محیط زیست و منابع طبیعی که پیگیر این پرونده بودند و همچنین از قوه محترم قضاییه و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور که نقش اساسی در پیشبرد این پرونده داشتند کمال تشکر و قدرانی را دارم و این موفقیت را به مردم طبیعت‌دوست عزیزمان تبریک و تهنیت می‌گویم و امیدوارم با توکل بر خداوند متعال و در سایه عنایات حضرت ولیعصر (عج) همچنان با همکاری و همیاری یکدیگر در صحنه‌های مختلف، حفظ منابع طبیعی و انفال گسترش سرسبزی میهن اسلامی را رقم بزنیم.»

میرصمد موسوی - مدیرکل دفتر ممیزی و حد نگاری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - درباره صدور سند مالکیت جنگل‌های آقمشهد ساری به نام سازمان جنگل ها به نمایندگی دولت جمهوری اسلامی ایران گفت: با پیگیری‌های مستمر سازمان و رسانه‌های گروهی و مطالبه افکار عمومی سرانجام  با رای دیوان عالی کشور جنگل آقمشهد ساری به انفال برگشت و سند آن به نام سازمان جنگل ها صادر شد.

وی گفت: با صدور این سند، ۶۵۵۴ هکتار از جنگل‌های هیرکانی آقمشهد که پیش از این با رای دیوان عالی کشور که حکم موقوفه بودن آن صادر شده بود سرانجام از وقف خارج شد و در زمره اموال عمومی کشور قرار گرفت.

موسوی ادامه داد: قوه قضاییه با پیگیری‌های سازمان جنگل ها از سال ۹۹ روی پرونده آقمشهد ساری تمرکز کرد و آن را به جریان انداخت و در خاتمه پس از «خلاف شرع بین» تشخیص دادن، حکم قطعی بر استمرار ماهیت ملی بودن جنگل آقمشهد ساری صادر شد.

مدیرکل دفتر ممیزی و حد نگاری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور سر انجام دستاورد این اقدام را پیامی نویدبخش برای دوستداران منابع طبیعی دانست و در خاتمه از قوه قضاییه، سازمان ثبت اسناد و ملاک، رسانه های گروهی و تشکل های مردم نهاد بخاطر مطالبات و پیگیرهای آنان تشکر کرد.

انتهای پیام


به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار منابع طبیعی و آب