کد مطلب: 17993
  تاریخ انتشار:  1400/06/10 - 17:44


تشدید آتش سوزی "کالدور" در غرب آمریکا

تنها در این فصل، بیش از ۶۸۰۰ آتش سوزی بزرگ و کوچک حدود ۶۸۹ هزار هکتار از اراضی کالیفرنیا را سوزانده است.

آتش نشانان در غرب آمریکا همچنان در تلاش برای مهار آتش سوزی "کالدور" هستند که اواسط ماه گذشته از منطقه کوهستانی شرق شهر "ساکرامنتو" در این ایالت شروع شد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، آتش نشانان روز گذشته (سه شنبه) به رغم وزش بادهای شدید در تلاش برای مهار آتش سوزی موسوم به "کالدور" بودند تا از خانه های حاشیه جنگل های خشک در نزدیکی دریاچه تفریحی "تاهو" در برابر این حریق گسترده محافظت کنند.

به گفته مقامات محلی، صدها نفر که برای تفریح به دریاچه تاهو واقع در ناحیه سیرا نوادای کالیفرنیا رفته بودند برای نجات جان خودشان از این منطقه گریخته اند.

با تخلیه سکنه دریاچه جنوبی تاهو، شهری با ۲۲ هزار نفر جمعیت و روستاهای مجاور آن به دلیل گسترش این حریق، ترافیک در جاده های محلی و راه های مواصلاتی، سنگین شده بود.

به گفته وزارت جنگلداری و حفاظت آتش نشانی کالیفرنیا، حدود ۵۰ هزار نفر به دلیل گسترش آتش سوزی کالدور، دستور تخلیه اجباری دریافت کردند.

گزارشات حاکیست تا روز گذشته آتش سوزی بیش از ۷۷ هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی جنگل های خشک را سوزانده که این مقدار حدودا ۵۶۶۵ هکتار بیشتر از روز قبل است.

هنری هررا، سخنگوی وزارت جنگلداری و حفاظت آتش نشانی کالیفرنیا اعلام کرد که بر اثر تشدید این حریق دست کم ۶۶۹ سازه در روز گذشته تخریب شده است که بیشتر آنها منازل مسکونی هستند و ۳۴ هزارساختمان دیگر در معرض تهدید آتش سوزی قرار دارند.

بنابر گزارشات، هیچ مورد فوتی تا به حال گزارش نشده است اما سه آتش نشان و دو غیرنظامی در روزهای گذشته مجروح شده اند.

تنها در این فصل، بیش از ۶۸۰۰ آتش سوزی بزرگ و کوچک حدود ۶۸۹ هزار هکتار از اراضی کالیفرنیا را سوزانده است.

به گزارش خلیج تایمز، سازمان مراتع و جنگل ها در کالیفرنیا تمام ۱۸ جنگل ملی این ایالت را تا اواسط سپتامبر (ماه جاری) به روی عموم بسته است، اقدامی کم سابقه که این سازمان قبلاً تنها یک بار در طول فصل آتش سوزی فاجعه بار گذشته انجام داده بود.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان