کد مطلب: 17977
  تاریخ انتشار:  1400/06/09 - 11:32


صدای خاموش جازموریان در میان هیاهوی سدها و چاه ها

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: سدها و چاه های آبیاری مجاز و غیرمجاز نفس های جازموریان رابه شماره انداخته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: سدها و چاه های آبیاری مجاز و غیرمجاز نفس های جازموریان رابه شماره انداخته است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، وحیدپورمردان مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: سدها و چاه های آبیاری مجاز و غیرمجاز نفس های جازموریان رابه شماره انداخته است.

وی افزود: تالاب جازموریان یکی از تالابهای بزرگ کشور و در محدوده مشترک بین استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان قرار دارد و بی توجهی به این تالاب مهم و ساخت سدهای متعدد در مسیر حوزه آبریز آن موجب خشکسالی آن شده است.

پورمردان ادامه داد: تعداد چاه های متعدد و برداشت آب از سفره های زیرزمینی در مناطق مختلف نزدیک به تالاب جازموریان، آخرین امیدها برای احیای تالاب را کمرنگ کرده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان ضمن اعلام وضعیت قرمز برای این تالاب تصریح کرد: برنامه سنگین احیای تالاب ها در سیستان و بلوچستان از طریق کارگروههای متعدد و از طریق مبادی مختلف با توجه به وضعیت بحرانی و احتمال فرونشست بستر این تالاب، در حال پیگیری است.
 

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط دریایی