کد مطلب: 17960
  تاریخ انتشار:  1400/06/07 - 10:10


آسمانی صاف در غالب مناطق کشور طی ‌پنج روز آینده

طی امروز و فردا (۷ و ۸ شهریور) اهواز با بالاترین دمای ۴۷ و ۴۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با بیشینه دمای ۳۰ و ۳۱ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به حاکمیت جوی ‌پایدار و آسمانی صاف در غالب مناطق کشور طی ‌پنج روز آینده، از افزایش سرعت وزش باد و خیزش گرد و خاک در نیمه شرقی کشور خبر داد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، صادق ضیاییان ضمن بیان اینکه طی ‌پنج روز آینده در بیشتر مناطق کشور آسمانی صاف و جوی ‌پایدار حاکم خواهد بود، اظهار کرد: امروز و فردا (۷ و ۸ شهریور) در ارتفاعات مازندران، شرق تهران و زاگرس مرکزی در ساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر و رگبار ‌پراکنده رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: سه‌شنبه و چهارشنبه (۹ و ۱۰ شهریور) نیز در ارتفاعات مازندران، هرمزگان و جنوب کرمان افزایش ابر و رگبار ‌پراکنده دور از انتظار نیست و روز ‌پنجشنبه (۱۱ شهریور) در غالب مناطق کشور جوی ‌پایدار حاکم خواهد بود.

به گفته ضیاییان، امروز و فردا (۷ و ۸ شهریور) در بعضی ساعات در نیمه شرقی کشور افزایش سرعت وزش باد، خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا رخ می‌دهد همچنین دوشنبه و سه‌شنبه (۹ و ۱۰ شهریور) سرعت وزش باد در نوار شرقی کشور افزایش می‌یابد.

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۸ شهریور) صاف، ‌ در اواسط روز قسمتی ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد و طی ‌سه‌شنبه (۹ شهریور) نیز صاف، ‌ در اواسط روز قسمتی ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۷ و ۸ شهریور) اهواز با بالاترین دمای ۴۷ و ۴۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با بیشینه دمای ۳۰ و ۳۱ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.

انتهای ‌پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری