کد مطلب: 17671
  تاریخ انتشار:  1400/04/18 - 11:29


تغییرات آب و هوایی عامل موج بی سابقه گرما در ایالات متحده و کانادا

محققان هشدار داده اند که سیستم آب و هوای زمین ممکن است در شرایطی قرار گیرد که مقدار ناچیزی گرما موجب افزایش سریعتر دمای هوا شود.

نتایج یک بررسی نشان می دهد: افزایش بی سابقه دما که اخیرا در ایالات متحده و کانادا به فوت صدها تن و آتش سوزیهای مهیب جنگلی منجر شده بدون تغییرات آب و هوایی "تقریبا غیر ممکن" است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، تجزیه و تحلیل یک تیم بین المللی از محققان آب و هوا در مورد موج گرما در مناطقی از آمریکای شمالی نشان داد که احتمال گرم شدن کره زمین ناشی از فعالیت های انسان حداقل ۱۵۰ برابر بیشتر است.

در کانادا در یکی از مناطق روستایی ایالت بریتیش کلمبیا اندکی پس از ثبت دمای ۴۹.۶ درجه سانتی گراد در ۲۹ ژوئن آتش سوزیهای مهیبی به وقوع پیوست و اوج گرفتن گرما در دو ایالت اورگن و واشنگتن صدها مورد فوتی برجا گذاشت.

اسکای نیوز نوشت: محققان هشدار داده اند که سیستم آب و هوای زمین ممکن است در شرایطی قرار گیرد که مقدار ناچیزی گرما موجب افزایش سریعتر دمای هوا شود.

گزارشها حاکی از آن است رکورد بی سابقه دما در ایالات متحده تاکنون به فوت حدودا ۲۰۰ نفر منجر شده است. تاکنون ۱۱۶ نفر در ایالت اورگن و ۷۸ نفر در ایالت واشنگتن فوت کرده اند.

موج گرما که غرب کانادا را فرا گرفته به فوت دستکم ۵۰۰ تن در ایالت بریتیش کلمبیا منجر شده و وقوع صدها مورد آتش سوزی جنگلی در این ایالت را به همراه داشته است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان