کد مطلب: 16406
  تاریخ انتشار:  1400/03/08 - 18:03


آفات جنگل‌های ارسباران به صورت مستمر رصد و پایش می‌شود

رئیس کارگروه تخصصی گیاهپزشکی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی گفت: آفات جنگل های ارسباران بصورت مستمر مورد رصد و پایش قرار دارد.

رئیس کارگروه تخصصی گیاهپزشکی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی گفت: آفات جنگل های ارسباران بصورت مستمر مورد رصد و پایش قرار دارد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، علی قنبری با اشاره به اهمیت جنگل های ارسباران بعنوان بازمانده دوران سوم زمین شناسی، اظهار کرد: این جنگل ‌ها از ارزش و اهمیت ژنتیکی و تنوع زیستی فوق العاده ای برخوردار بوده و این امر مسئولیت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری را در حفاظت از این جنگل ها سنگین کرده است.

وی افزود: آفت بخشی از فون جنگل بوده و با توجه به اینکه جنگل یک اکوسیستم طبیعی است، باید تا قبل از رسیدن آفت به آستانه خسارت زایی از دخالت در جنگل خودداری کرده و اجازه داد آفت بوسیله دشمنان طبیعی خود کنترل شود.

وی خاطرنشان کرد: در صورت بروز حالت طغیانی آفت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی برابر نظر و مصوبات کارگروه تخصصی گیاهپزشکی اقدامات کنترلی و مقابله ای مقتضی را برای پایین آوردن جمعیت آن انجام می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی؛ وی گفت: آفات جنگل‌های ارسباران بصورت مستمر مورد رصد و پایش قرار می گیرد و با توجه به نوع آفت و مرحله زیستی و میزان جمعیت آن تدابیر لازم اتخاذ می‌شود که در این راستا در هفته گذشته تعدادی از اعضای کارگروه تخصصی گیاهپزشی اداره کل از جنگل های ورزقان بازدید داشتند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار منابع طبیعی و آب