کد مطلب: 16380
  تاریخ انتشار:  1400/03/04 - 14:03


گسترش مسیرهای آتشبر در اراضی جنگل‌کاری خجیر، ترقیون و سعیدآباد

شهردار منطقه ۱۳ تهران از گسترش مسیرهای آتش بر، در ۷۰درصد از نقاط آسیب پذیر و خطرساز در اراضی جنگل‌کاری خجیر ، ترقیون و سعیدآباد خبر داد.

شهردار منطقه ۱۳ تهران از گسترش مسیرهای آتش بر، در ۷۰درصد از نقاط آسیب پذیر و خطرساز در اراضی جنگل‌کاری خجیر ، ترقیون و سعیدآباد خبر داد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، مجتبی شکری،  شهردار منطقه ۱۳ با اشاره به افزایش احتمال آتش سوزی در اراضی جنگل‌کاری که پوشش غالب آنها درختان سوزنی برگ است، گفت: با توجه به گرم شدن هوا در شهر تهران و تغییر فصل، یکی  از اقدامات پیشگیرانه از آتش سوزی که با ابتکار فضای سبز منطقه ۱۳ با رویکرد حفظ محیط زیست و کاهش هزینه های نگهداشت فضای سبز  در دست اجراست ، اجرای آتش برها در مسیرهای پرتردد و پرتراکم پوشیده از علف است.

شکری با بیان اینکه عرض مسیرها با توجه به انبوه و حجم گونه‌ها که اغلب سوزنی برگ هستند متغیر است، ادامه داد: درقسمتهایی که حجم درختان بیشتر است عرض آتش برها تا ۴ متر هم می رسد و در قسمتهایی که حجم درختان کمتر و یا ۳ یا ۴ ساله می باشند عرض آتش برها حدود ۲ متر در نظر گرفته می شود.  این مسیرها با علامت (+) طراحی و اجرا شده اند.

بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، وی با بیان اینکه آتش برها نقش بسزایی در مهار و خودکنترلی آتش ها دارند، یاد آور شد: به همت عوامل فضای سبز منطقه تلاش می شود ،  با ایجاد و گسترش مسیرهای آتش بر جدید و پاکسازی مسیرهای قبلی از علفهای روییده شده، ضمن جلوگیری از گسترش آتش، خسارت واردشده در صورت وقوع آتش سوزی های احتمالی به حداقل ممکن برسد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار منابع طبیعی و آب