کد مطلب: 15981
  تاریخ انتشار:  1400/01/01 - 10:14


هوای پاک پایتخت در اولین روز سال نو

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای ‌تهران امروز اول فروردین ماه ۱۴۰۰، کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در محدوده قابل‌قبول و پاک قرار خواهد گرفت.

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای ‌تهران امروز اول فروردین ماه ۱۴۰۰، کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در محدوده قابل‌قبول و پاک قرار خواهد گرفت.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، بنابر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبح روز یکشنبه (۱ فروردین ۱۴۰۰) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول و پاک قرار خواهد گرفت که ناشی از کاهش تردد خودروها و وزش باد مؤثر است. در طول روز با حاکمیت جو ناپایدار و وزش باد مؤثر شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد.

در اواخر وقت یکشنبه نیز تداوم وزش باد برقراری وضعیت قابل‌قبول را در بیشتر مناطق به‌دنبال خواهد داشت.

با تداوم این وضعیت جوی تا صبح روز دوشنبه (۲ فروردین ۱۴۰۰) و کاهش نسبی ترافیک در بیشتر مناطق ، احتمال برقراری وضعیت قابل‌ قبول وجود دارد. وزش باد مؤثر و گاهی نسبتاً شدید در طی روز از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد.

با حاکمیت این شرایط جوی تا اواخر وقت دوشنبه انتظار می‌رود وضعیت قابل‌قبول و پاک در بیشتر مناطق پایتخت برقرار گردد.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۴۸ بود و هوای پایتخت در شرایط ‌پاک قرار داشت. هم اکنون نیز آلاینده شاخص هوا «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۴۹ است و هوا در وضعیت پاک قرار دارد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری