کد مطلب: 15970
  تاریخ انتشار:  1399/12/28 - 13:11


درخت سال اروپا چند صد ساله است؟

درخت سال اروپا بعد از گذشت هزار سال از عمرش همچنان استوار و با شکوه در روستای لسینا در شمال شرقی اسپانیا ریشه در خاک دارد.

درخت سال اروپا بعد از گذشت هزار سال از عمرش همچنان استوار و با شکوه در روستای لسینا در شمال شرقی اسپانیا ریشه در خاک دارد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، این درخت بلوط به عنوان درخت سال اروپا برای سال ۲۰۲۱ انتخاب شده تا بتواند برای نخستین بار در ده سال اخیر این افتخار را به اسپانیا هدیه دهد.

اولین عکس از این درخت بلوط بزرگ بومی منطقه مدیترانه از سوی آلیسیا آلونسو یمی از بومیان این منطقه ثبت شد. خانم آلونسو در این خصوص می‌گوید: «من همیشه به این درخت بلوط علاقه داشتم چرا که نخستین باری که به این دهکده آمدم، شوهرم مرا به اینجا آورد و کنار این درخت از من عکس گرفت.»

پیلار وال یکی دیگر از بومیان محلی درباره درخت بلوط باشکوه می‌گوید: «این درخت همیشه یک نقطه مرجع برای اهالی این منطقه بوده است. کودکان همیشه برای بازی به این منطقه می‌آیند و همه با آن خاطرات زیبایی دارند.»

فلیسا آرانساز مالک مشترک این درخت قدیمی است و می‌گوید امیدوار است همچنان از این درخت به خوبی محافظت شود، همانطور که والدینش سالها چنین کرده‌اند و همواره به این درخت زیبا رسیدگی کرده‌اند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان