کد مطلب: 15844
  تاریخ انتشار:  1399/12/05 - 10:52


مایونز در نجات لاک‌پشت‌های مسموم شده بر اثر آلودگی نفتی سواحل اسرائیل معجزه کرد

هزاران داوطلب و امدادگر برای پاکسازی سواحل اسرائیل از قیر بسیج شده‌اند اما پیش بینی می‌شود تمیز کردن سواحل از آلودگی‌های نفتی ماه‌ها طول بکشد.

زمانی که نوبت به نجات لاک‌پشت‌های دریایی پس از آلودگی نفتی در سواحل اسرائیل در حاشیه دریای مدیترانه رسید، امدادگران اسرائیلی دریافتند که سس مایونز می‌تواند معجزه کند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)،
کارکنان مرکز نجات لاک‌پشت‌های دریایی اسرائیل پس از نشت نفت و پوشیده شدن سواحل این کشور با قیر سیاه غلیظ اقدام به درمان لاک پشت‌های سبز دریایی مسموم شده کردند.

سازمان طبیعت و بوستان‌های اسرائیل این نشت نفت را یکی از بدترین فاجعه‌های زیست محیطی این کشور توصیف کرده‌ که بیش از ۱۹۵ کیلومتر خط ساحلی مدیترانه در اسرائیل را با قیر چسبناک پوشانده است. این موضوع آسیب زیادی به گونه‌های جانوری از جمله لاک‌پشت‌های دریایی وارد کرده است.

گای آیوگی، دستیار پزشکی در مرکز نجات لاک‌پشت دریایی در میخمورت در شمال تل‌آویو گفت که ۱۱ لاک‌پشت تحت درمان هستند. این مرکز از سوی سازمان طبیعت و بوستان‌های اسرائیل اداره می‌شود.

وی اضافه کرد که لاک‌پشت‌ها پوشیده شده از قیر به آن‌ها تحویل داده شد: «نای حیوان از خارج و داخل پر از قیر بود.»

امدادگران این ماده سمی را از بدن این خزندگان خارج کردند و راهی خلاقانه برای دفع آن از مجاری تنفسی یافتند.

آیوگی در اینباره گفت: «ما به تغذیه این حیوانات با موادی مانند مایونز اقدام کردیم که عملا سیستم تنفسی را تمیز کرده و قیرها را تجزیه می‌کند.»

طبق گفته آقای آیوگی، روند بهبودی یک یا دو هفته طول می‌کشد و پس از آن انتظار می‌رود که لاک‌پشت‌ها دوباره در طبیعت رها شوند.

هزاران داوطلب و امدادگر برای پاکسازی سواحل اسرائیل از قیر بسیج شده‌اند اما پیش بینی می‌شود تمیز کردن سواحل از آلودگی‌های نفتی ماه‌ها طول بکشد.

وزارت حفاظت از محیط زیست اسرائیل می‌گوید در حال بررسی علت نشت مواد نفتی است.

بررسی‌های اولیه وزارت محیط زیست اسرائیل نشان می‌دهد که ۹ کشتی در زمان نشت مواد نفتی، در حال عبور از آب‌های منطقه بوده‌اند. همچنین نتایج ارزیابی مشترک اسرائیل و اتحادیه اروپا نیز حاکیست که منشا این آلودگی در تاریخ ۱۱ فوریه گذشته ایجاد شده و احتمالا کشتی مسبب آن در فاصله ۵۰ کیلومتری از ساحل اسرائیل عبور کرده است.

انتهای پیام


به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار حیات وحش و آبزیان