کد مطلب: 15828
  تاریخ انتشار:  1399/12/02 - 15:08


تداوم سرما و یخبندان در آمریکا

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا نیز در صدد است تا با اعلام وضعیت فاجعه گسترده، منابع مالی برای مقابله با این بحران اختصاص دهد.

از اواخر هفته قبل بارش شدید برف در برخی از ایالت‌های جنوبی و مرکزی آمریکا همزمان با موج سرما و یخبندان، مشکلات عمده‌ای برای شهروندان این ایالت‌ها پدید آورده است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، مردم در ایالت تگزاس با کمبود شدید آب آشامیدنی و غذا روبه‌رو هستند. دولت آمریکا در این ایالت وضع فوق‌العاده اعلام کرده است.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا نیز در صدد است تا با اعلام وضعیت فاجعه گسترده، منابع مالی برای مقابله با این بحران اختصاص دهد.

همچنین بنابر گزارش شبکه خبری بی بی سی، شمار قربانیان مرتبط با طوفان زمستانی در سرتاسر آمریکا تاکنون دست‌کم به ۶۰ تن رسیده و گزارش ها حاکیست که طوفان و کولاک دیگری در راه است.

گفته می شود که در ایالت تگزاس در اوائل هفته جاری میزان برودت هوا به منهای ۱۸ درجه سانتیگراد رسیده است.

همچنین از روز جمعه حدود ۱۸۰ هزار خانوار و مشاغل در تگزاس هنوز برق ندارند و در اوائل هفته جاری بر اثر سرمای شدید ۳.۳ میلیون نفر بدون برق بودند.

گزارش ها حاکیست حدود ۱۳ میلیون نفر هنوز در مناطق بزرگی از تگزاس به دلیل موج سرما و بارش کم‌سابقه برف به مدت چندین روز با قطع آب و مشکلات ناشی از یخ‌زدگی و ترکیدگی لوله‌های آب و در نتیجه مشکل در دستیابی به آشامیدنی روبرو هستند.

روزنامه ایندیپندنت نیز گزارش داد: خاموشی‌های سراسری در اثر سرما و یخبندان، شمال تا جنوب آمریکا را فراگرفته است.

تاکنون تلاش‌های دولت ایالتی در تگزاس برای حل کامل قطعی برق و سرما و یخبندان به نتیجه نرسیده است و خاموشی در غرب تگزاس ادامه دارد.

تداوم یخبندان در این مناطق، به‌ویژه تگزاس باعث یخ بستن توربین‌های بادی و تعطیلی برخی پالایشگاه‌های مهم این ایالت شد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان