کد مطلب: 15729
  تاریخ انتشار:  1399/11/17 - 10:46


طرح بزرگ دانمارک؛ تامین برق اروپا با انرژی بادی

دانمارک کلید شروع پروژه‌ای را زده است که با انرژی بادی تا ده هزار مگاوات برق تولید می‌کند.

دانمارک کلید شروع پروژه‌ای را زده است که با انرژی بادی تا ده هزار مگاوات برق تولید می‌کند. این طرح قرار است با هزینه ۲۸ میلیارد یورو تا سال ۲۰۳۳ به بهره‌‌برداری برسد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، ‌توربین‌های بادی همین حالا هم در سواحل دانمارک به وفور دیده می‌شوند. حالا ولی مقام‌های این کشور در صدد برداشتن گام تازه‌ای در استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر و فاصله‌گرفتن هر چه بیشتر از انرژی‌های آلاینده هستند. هدف طرح جدید این است که با استفاده از انرژی بادی  بخش قابل اعتنایی از نیاز اروپا به برق تامین شود.


طرح جدید شامل ایجاد یک جزیره مصنوعی در میان دریا و در فاصله ۸۰ کیلومتری از ساحل است؛ با تاسیساتی برای ذخیره برقی که توربین‌های نصب‌شده در جزیره تولید می‌کنند. قرار است که این طرح تا سال ۲۰۳۳ به بهره‌برداری برسد.


تولید برق در نظر گرفته‌شده ده هزار مگاوات (ده برابر نیروگاه اتمی بوشهر) است که می‌تواند پاسخگوی نیاز ده میلیون خانوار باشد. جمعیت دانمارک شش میلیون نفر است که همین حالا هم در تامین برق خود با مشکل روبرو نیست. از همین رو طرح آتی با چشم‌انداز صدور مقدار متنابهی برق به قاره اروپا عملیاتی می‌شود.

هزینه ایجاد جزیره ۲۸ میلیارد یورو برآورد می‌شود.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان