کد مطلب: 15691
  تاریخ انتشار:  1399/11/11 - 10:12


بارش برف و باران و وزش باد شدید در برخی مناطق کشور

در مناطقی از شرق و شمال شرق بارش برف و باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ادامه فعالیت سامانه بارشی و بارش برف و باران و وزش باد شدید در برخی مناطق کشور طی امروز و فردا (۱۱ و ۱۲ بهمن) خبر داد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، صادق ضیاییان اظهار کرد: امروز (۱۱ بهمن) در شمال غرب، غرب و ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی و شمالی بارش برف و باران و در سواحل شمالی، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، جنوب غرب و جنوب کشور بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از بعد ازظهر فردا (۱۲ بهمن) بارش در نوار غربی کشور کاهش می‌یابد، گفت: در مناطقی از شرق و شمال شرق بارش برف و باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید دور از انتظار نیست.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی امروز (۱۱ بهمن) شدت بارش در استان‌های چهارمحال و بختیاری، لرستان، همدان، غرب کرمانشاه و کردستان، جنوب آذربایجان غربی، شمال قزوین و زنجان، شمال کهگیلویه و بویراحمد و جنوب اصفهان و طی فردا (۱۲ بهمن) در جنوب آذربایجان غربی و نیمه شمالی آذربایجان شرقی خواهد بود.

ضیاییان با بیان اینکه امروز در بیشتر مناطق کشور به‌ویژه در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و نیمه شرقی وزش باد رخ می‌دهد، گفت: فردا (۱۲ بهمن) در شمال شرق و شرق و طی روز دوشنبه (۱۳ بهمن) در شرق و جنوب شرق وزش باد پدیده غالب خواهد بود.

وی افزود: امروز (۱۱ بهمن) دریای خزر و شمال خلیج فارس و از بعد ازظهر فردا (۱۲ بهمن) و طی روز دوشنبه (۱۳ بهمن) ناحیه مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز مواج پیش‌بینی می‌شود همچنین از روز دوشنبه تا آخر هفته در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود.

ضییان در ادامه تصریح کرد: امروز (۱۱ بهمن)  در خوزستان وزش باد شدید گاهی همراه با خیزش گرد و خاک نیز دور از انتظار نیست.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۲ بهمن) کمی ابری همراه با وزش باد شدید و با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (۱۳ بهمن) نیز صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد و با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری