کد مطلب: 14629
  تاریخ انتشار:  1399/10/29 - 12:33


زمین‌های کشاورزی بایر از اصلی‌ترین منابع برداشت ماسه

مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور زمین‌های کشاورزی بایر و رها شده را از اصلی‌ترین منابع برداشت ماسه ذکر کرد.

مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور زمین‌های کشاورزی بایر و رها شده را از اصلی‌ترین منابع برداشت ماسه ذکر کرد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)،
وحید جعفریان  در بازدید از مناطق نهالکاری شده جنوب کرمان، اقدامات منابع طبیعی استان را در این بخش بسیار چشمگیر و قابل توجه خواند.

جعفریان با بیان اینکه عرصه‌های بیابانی جنوب کرمان یک میلیون و ۲۶۰ هزار هکتار است، گفت: بیش از ۳۹۰ هزار هکتار از این عرصه‌ها را کانون‌های بحرانی فرسایش بادی تشکیل می‌دهد که این کانون‌ها تقریباً در شهرستان‌های تحت پوشش این اداره کل به ویژه مناطق بیابانی جازموریان ( قلعه‌گنج و رودبار جنوب ) پراکنده است.

مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها به آبیاری و مراقبت از عرصه‌های احیاء شده با استفاده از روش نهال‌کاری بیابان اشاره و اظهارکرد: دفتر امور بیابان با حمایت از پروژه‌های اجرا شده خصوصا ایجاد بادشکن زنده اطراف مزارع با مشارکت مردم و اجرای پروژه مدیریت روان آبها بر اقتصادی کردن طرح های اجرایی برای جوامع محلی تاکید نمود.

جعفریان عرصه‌های بدون پوشش گیاهی، بستر خشک رودها، زمین‌های کشاورزی بایر و رها شده را از اصلی‌ترین منابع برداشت ماسه عنوان کرد و بر اهمیت طرح محوری بادشکن اطراف مزارع در راستای کنترل و کاهش فرسایش بادی از سطح مزارع تاکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها،مدیر کل دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها را در بازدید از مناطق نهال کاری شده جنوب کرمان، دکتر احمدی - مدیرکل منابع طبیعی جیرفت، کهنوج - همراهی می‌کرد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار منابع طبیعی و آب