کد مطلب: 14598
  تاریخ انتشار:  1399/10/24 - 11:38


پیام تسلیت محیط زیست در پی کشته شدن رییس سابق محیط زیست دماوند

بنابر اطلاعات دریافتی دلایل این حادثه در دست بررسی است و اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.

شب گذشته عباس میرزاکریمی - رییس سابق اداره محیط زیست دماوند و محیط بان - به ضرب گلوله کشته شد. معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست، فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست و مدیرکل محیط زیست استان تهران این اتفاق را تسلیت گفتند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) و نقل از گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، براساس اطلاعات دریافتی اولیه، عباس میرزاکریمی شب گذشته در جریان بازگشت به منزل از سوی فرد یا افرادی مورد حمله مسلحانه قرار گرفت و متاسفانه اقدامات انجام شده برای نجات جان این محیط بان به نتیجه ای نرسید.

بنابر اطلاعات دریافتی دلایل این حادثه در دست بررسی است و اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.

ارشد محیط دار عباس میرزاکریمی از جمله حامیان اساسی محیط بانان و از جمله افراد پیگیر در راستای احقاق حقوق محیط بانی و محیط زیست در کشور بود که سال‌ها تلاش و عمر خود را در راه حفاظت از حیات وحش و عرصه های طبیعی صرف کرد.

سعید محمودی - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران - نیز در جان باختن عباس میرزاکریمی از محیط بانان با سابقه و پرتلاش و قدیمی محیط زیست استان تهران را به خانواده وی و جامعه محیط زیست و محیط بانی کشور تسلیت گفت.

کیومرث کلانتری - معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست - نیز در پی درگذشت عباس میرزاکریمی پیامی صادر کرد. در این پیام آمده است:از شنیدن خبر درگذشت همکار گرامی جناب آقای عباس میرزاکریمی بسیار متأثر شدم .

بدینوسیله با نهایت تأسف و تأثر درگذشت آن مرحوم را به همکاران حفاظت محیط زیست استان تهران و خانواده محترم و داغدارش تسلیت عرض نموده و از درگاه حضرت احدیت برای آن عزیز از دست رفته و رحمت اسعه الهی و برای بازماندگان محترم اجر جزیل وشکیبایی آرزومندم .

 سرهنگ جمشید محبت‌خانی - فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست - نیز در پیامی درگذشت محیط بان میرزا کریمی را تسلیت گفت.

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط زیست متن پیام وی به این شرح است:

«انالله و اناالیه راجعون

در کمال تاسف با خبر شدم، ارشد محیط‌دار حاج عباس میرزا کریمی که یکی از محیط‌بانان پرتلاش و قدیمی در عرصه‌ی حفاظت از طبیعت ایران بود، در اثر حادثه‌ای که دلایل وقوع آن در دست بررسی است، جان به جان‌آفرین تسلیم کرد.

ایشان در طول سال‌های خدمت در یگان حفاظت محیط زیست منشاء خدمات ارزشمندی بود که نتایج بسیاری از آن‌ها همچنان در مناطق مختلف و به ویژه منطقه‌ی دماوند قابل لمس است.

اینجانب ضمن عرض تسلیت به جامعه محیط بانی کشور، برای این خدمتگزار صدیق و ایثارگر آرزوی رحمت و غفران الهی و برای خانواده گرانقدرش صبر و سلامتی خواستارم.»

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط طبیعی