کد مطلب: 14569
  تاریخ انتشار:  1399/10/20 - 10:20


تصویب سند حفاظت از گربه‌سانان هم‌بوم یوز

جلسه‌ شورای راهبری پروژه بین‌المللی حفاظت‌ از یوزپلنگ‌ آسیایی برگزار و مقرر شد سند مفهومی حفاظت از گربه سانان هم‌بوم یوز تصویب شود.

جلسه‌ شورای راهبری پروژه بین‌المللی حفاظت‌ از یوزپلنگ‌ آسیایی برگزار و مقرر شد سند مفهومی حفاظت از گربه سانان هم‌بوم یوز تصویب شود.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، جلسه‌ شورای راهبری پروژه بین‌المللی حفاظت‌ از یوزپلنگ‌ آسیایی با حضور مسئولان‌ و نمایندگان وزارت امورخارجه‌ و دفتر برنامه توسعه ملل متحد در ایران، مدیران‌ و نمایندگان دفاتر امور بین‌الملل، دفتر حیات‌ وحش‌ سازمان، مدیران کل‌ هفت استان یوزخیز، مشاوران و کارشناسان ‌حوزه معاونت محیط ‌طبیعی، تیم‌ کارشناسی پروژه به منظور ارائه‌ گزارش فعالیت‌های‌ پروژه‌ در فاز سوم‌ در سال‌ های ۲۰۱۹ و۲۰۲۰ و همچنین‌ سند مفهومی‌ حفاظت‌ از گربه سانان هم‌بوم‌ با یوز در زیستگاه‌ها و کریدور های‌ برون زیستگاهی‌ در هفت استان یوزخیز تشکیل شد.

در این جلسه که به‌صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد پس‌ از ارائه‌ گزارشات و استماع  شرکت‌کنندگان‌ و اعلام‌ نظرات‌ مدعوین‌، شهاب الدین منتظمی - مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست - ضمن بیان درس آموخته‌ها و دستاوردهای پروژه اظهار کرد: استفاده از ظرفیت جوامع محلی و ذینفعان و حفاظت مشارکتی از برنامه‌های معاونت طبیعی و تنوع زیستی است همچنین قطعا استفاده از پتانسیل  سایر دستگاه‌ها و مجامع بین المللی کمک شایانی به حفاظت از زیست‌بوم‌ها و گونه‌های جانوری می‌کند.

معاون نماینده مقیم دفتر توسعه سازمان ملل‌ متحد در ایران در اظهارات‌ خود ضمن‌ موفقیت‌آمیز دانستن فعالیت‌ پروژه‌ طی دو دهه‌، بر استفاده ازدانش و تجربیات‌ پروژه درسایر مناطق کشور و بسیاری‌ از کشورهای دنیا تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط زیست در این نشست مقرر شد گزارش سالانه پروژه ارائه و سند مفهومی حفاظت از گربه‌سانان هم‌بوم یوز تصویب شود همچنین نیازهای‌ مالی پروژه از سوی سازمان محیط‌ زیست‌ و برنامه عمران ملل متحد (UNDP) تامین شود و همکاری‌ها کماکان‌ ادامه داشته باشد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار حیات وحش و آبزیان