کد مطلب: 14566
  تاریخ انتشار:  1399/10/19 - 10:46


ثبت دمای منفی ۳۵/۸ درجه در اسپانیا

کاهش دما به منهای ۳۵/۸ درجه سانتی‌گراد در یک منطقه کوهستانی کاستیا و لئون روز پنجشنبه رکورد جدیدی در برودت هوای اسپانیا ثبت کرد.

کاهش دما به منهای ۳۵/۸ درجه سانتی‌گراد در یک منطقه کوهستانی کاستیا و لئون روز پنجشنبه رکورد جدیدی در برودت هوای اسپانیا ثبت کرد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، این دمای بی‌سابقه در ناحیه مرتفع وگا دی لیوردس با ۱۸۷۲ متر ارتفاع از سطح دریا در شمال‌غرب اسپانیا ثبت شده است. اگر سازمان هواشناسی اسپانیا همین میزان سرمای هوا را تایید کند، این کشور برای دومین روز پیاپی در تاریخ رکورد برودت هوا را جابه‌جا کرده است. روز چهارشنبه پارک طبیعی کوهستانی آلت پیرنو در کاتالونیا دمای منفی ۳۴/۱ درجه را در ارتفاع ۲۳۰۵ متری ثبت کرده بود.

در صورت تایید این داده‌ها، نه‌تنها اسپانیا بلکه کل شبه جزیره ایبریا، رکورد سرمای سال ۱۹۵۶ را شکسته است. در آن سال دمای هوا در منطقه کوهستانی استانی جنتو (خنتو) در کاتالونیا به منفی ۳۲ درجه رسیده بود. بسیاری از مناطق اروپا فصل سرد طولانی را آغاز کرده و پیش رو دارند. باید تا پایان زمستان منتظر ماند و دید که آیا دمای هوا امسال مانند سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ پایین خواهد آمد یا نه. بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله فرانسه در برخی ماه‌های سال ۲۰۲۰، بالاترین دمای تاریخ خود را ثبت کردند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان