کد مطلب: 14517
  تاریخ انتشار:  1399/10/10 - 10:17


تشدید آلودگی هوای پایتخت

طی روز عدم وزش باد مؤثر باعث تجمع آلاینده‌ها می‌شود و کیفیت هوا در بیشتر نواحی در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند.

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون (۱۰ دی ماه) و طی ۲۴ ساعت گذشته در محدوده ناسالم برای همه گروه‌ها قرار گرفته است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در نخستین ساعات امروز (۱۰ دی ماه) با افزایش ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته همراه با انباشت آلاینده‌ها، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم قرار گرفته است.

طی روز عدم وزش باد مؤثر باعث تجمع آلاینده‌ها می‌شود و کیفیت هوا در بیشتر نواحی در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند.

با حاکمیت وارونگی و سکون جو تا اواخر وقت و با افزایش ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم در بیشتر مناطق دورازانتظار نخواهد بود.

با عدم وزش باد مؤثر تا صبح فردا (۱۱ دی ماه) و با آغاز تردد خودروها و تجمع آلاینده‌ها از ساعات قبل برقراری شرایط ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پایتخت را شاهد خواهیم بود.

تداوم این شرایط جوی طی روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد همچنین پیش‌بینی می‌شود در ساعات پایانی فردا (۱۱ دی ماه) کیفیت هوا در شرایط ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد که ناشی از افزایش ترافیک، پایداری جو و عدم وزش باد مؤثر است.

در چنین شرایطی توصیه می‌شود مبتلایان به بیماری‌ قلبی یا ریوی، کودکان و سالمندان از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند. افراد دیگر نیز فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۱۶۵ بود و هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای همه گروه‌ها قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۶۲ است‌ و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه‌ها است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری