کد مطلب: 14484
  تاریخ انتشار:  1399/10/06 - 13:28


انجام عملیات بیابان‌زدایی در ۱۲ هزار هکتار از اراضی جنوب غرب پایتخت

عظیمی با بیان اینکه فعالیت‌های بیابان‌زدایی در ایجاد امنیت اراضی کشاورزی، تأسیسات و ساکنان از اهمیت بسزایی برخوردار است، بر تداوم این گونه فعالیت‌ها تأکید کرد.

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ملارد گفت: با هدف تقویت و افزایش پوشش گیاهی، کنترل فرسایش بادی، جلوگیری از پیشروی بیابان و تثبیت شن های روان، تاکنون ۱۲هزار و ۵۰۰هکتار عملیات بیابان زدایی و احیای مراتع در اراضی جنوب غرب پایتخت واقع در منطقه اخترآباد این شهرستان انجام شده است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، سیدعلی عظیمی افزود: عملیات بیابان‌زدایی و احیای مراتع با کاشت گونه‌های آتریپلکس و تاغ و در قالب طرح‌های بیابان زدایی و تثبیت شن های روان، ترسیب کربن، بهبود و اصلاح مراتع و عملیات بیولوژیک آبخیزداری انجام شده است.

وی ادامه داد: از آنجائی که اراضی بیابانی منطقه اخترآباد شهرستان ملارد یکی از کانون‌های اصلی تولید گرد و غبار به شمار می‌آید و به عنوان تهدیدی جدی برای ساکنان منطقه همچنین پایتخت مطرح است، اجرای طرح‌های بیابان‌زدایی در سطح این شهرستان ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ملارد با اشاره به اینکه این شهرستان دارای حدود ۷۰هزار هکتار عرصه‌های ملی است، اظهارکرد: با توجه به بیابانی بودن و با احتساب اقداماتی که تاکنون انجام گرفته است، این شهرستان حدود 8000 هکتار دیگر قابلیت اجرای طرح‌های بیابان‌زدایی را دارد.

عظیمی با بیان اینکه فعالیت‌های بیابان‌زدایی در ایجاد امنیت اراضی کشاورزی، تأسیسات و ساکنان از اهمیت بسزایی برخوردار است، بر تداوم این گونه فعالیت‌ها تأکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران وی از اجرای عملیات بوته‌کاری و نهال‌کاری در سطح ۱۵۵هکتار از اراضی بیابانی شهرستان ملارد در سال جاری نیز خبرداد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار منابع طبیعی و آب