کد مطلب: 14462
  تاریخ انتشار:  1399/10/03 - 10:33


تداوم آلودگی هوای پایتخت

طی روز با افزایش ناپایداری جوی احتمال می‌رود شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم شود و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای پایتخت وارد یازدهمین روز آلوده شد. تداوم این شرایط تا فردا (۴ دی ماه) پیش‌بینی و در چنین شرایطی توصیه می‌شود مبتلایان به بیماری‌های قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان فعالیت‌های طولانی و سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، صبح امروز (۳ دی ماه) با عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته همراه با آغاز تردد خودروها، آسمان بیشتر مناطق غبارآلود و کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته است.

با افزایش ناپایداری جوی، رشد ابر و گاهی بارش باران در ساعات بعدازظهر تا حدودی شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد. در اواخر وقت نیز با افزایش ترافیک شامگاهی و عدم وزش باد مؤثر تجمع ذرات معلق در مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود و به ‌تبع آن کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته و عدم وزش باد مؤثر تا صبح فردا (۴ دی ماه) همراه با آغاز تردد خودروها باعث می‌شود در بیشتر مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

طی روز با افزایش ناپایداری جوی احتمال می‌رود شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم شود و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

بااین‌حال پیش‌بینی می‌شود در شامگاه فردا (۴ دی ماه) افزایش ترافیک و عدم وزش باد مؤثر در بیشتر مناطق پرتردد باعث افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا شود، اگرچه نسبت به شب گذشته از میزان کمتری برخوردار خواهد بود.

 آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۱۴۴ بود و هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۴۳ و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری