کد مطلب: 14419
  تاریخ انتشار:  1399/09/25 - 11:54


رفع تصرف بیش از ۳۰۰۰ مترمربع از اراضی ملی دماوند

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند از رفع تصرف ۳۵۰۰ مترمربع از اراضی ملی این شهرستان واقع در پلاک مراء خبرداد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند از رفع تصرف ۳۵۰۰ مترمربع از اراضی ملی این شهرستان واقع در پلاک مراء خبرداد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، جمشید جویباری با اعلام این خبر اظهارکرد: اراضی رفع تصرف شده در اجرای یک فقره حکم قطعیت یافته قضایی و با حضور عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان دماوند و همکاری نیروی انتظامی بازپس‌گیری و به دولت بازگردانده شده است.

وی خاطر نشان کرد: همزمان با انجام عملیات رفع تصرف، تمامی بناها و مستحدثات ایجاد شده روی این اراضی تخریب و وضعیت این اراضی تصرفی به وضع سابق بازگردانده شد.

جویباری اضافه کرد: یکی از وظایف حساس و مهم مجموعه منابع طبیعی حفاظت و صیانت از عرصه‌های ملی و انفال است که در این راستا و با رویکرد پیشگیرانه اکیپ‌های گشت و مراقبت یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان به‌صورت هدفمند و شبانه‌روزی عرصه‌های منابع طبیعی را مورد پایش و رصد قرار می‌دهند.

وی ضمن تشکر از مقامات قضائی و نیروی انتظامی در همکاری با منابع طبیعی در امر حفظ و حراست از عرصه های ملی تصریح کرد: خوشبختانه عزم و اراده جدی در بین دستگاه قضائی و منابع طبیعی مبنی بر جلوگیری از تخلف و تصرف به اراضی ملی وجود دارد و بدون هیچ گونه اغماضی با متجاوزان به انفال برخورد قانونی صورت می گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران جویباری از عموم مردم درخواست کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف به اراضی ملی، مراتب را فوراً از طریق سامانه ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار منابع طبیعی و آب