کد مطلب: 14357
  تاریخ انتشار:  1399/09/16 - 12:23


آغاز عملیات احیای ۲۰۰ هکتار از مراتع ورامین

طی دو سال گذشته عملیات بذرکاری همراه با ایجاد هلالی‌های آبگیر در مراتع سیاهکوه شهرستان ورامین به میزان ۱۵۵۰ هکتار اجرا شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های قرچک و ورامین ضمن گرامیداشت روز جهانی خاک از آغاز عملیات احیای مراتع شهرستان ورامین در سطح ۲۰۰ هکتار خبرداد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، اصغر سپه وند با بیان اینکه اعتبارات این عملیات بیولوژیک از محل صندوق توسعه ملی تأمین شده است، گفت: این پروژه در قالب بذرکاری به همراه ایجاد هلالی‌های آبگیر به مرحله اجرا درآمده است.

وی ادامه داد: در این پروژه از بذر «درمنده دشتی» - که گیاه بومی مراتع ورامین است - استفاده شده تا علاوه بر افزایش پوشش گیاهی، علوفه مورد نیاز دام‌ها تأمین شود.

سپه‌وند خاطر نشان کرد: طی دو سال گذشته عملیات بذرکاری همراه با ایجاد هلالی‌های آبگیر در مراتع سیاهکوه شهرستان ورامین به میزان ۱۵۵۰ هکتار اجرا شد.

وی مشارکت مردمی را در توسعه عرصه‌های منابع طبیعی مهم توصیف و اظهارکرد: از آنجایی که منابع طبیعی متعلق به آحاد مردم است و باید برای نسل‌های آینده نیز حفظ شود، مشارکت اقشار مختلف مردم و جوامع محلی از جمله دامداران، بهره‌برداران و عشایر در حفظ، احیا و توسعه عرصه‌های منابع طبیعی به‌ویژه مراتع بسیار تأثیرگذار است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران امسال شعار روز جهانی خاک «خاک را زنده نگه داریم و تنوع زیستی خاک را حفظ کنیم» است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار منابع طبیعی و آب