کد مطلب: 14311
  تاریخ انتشار:  1399/09/09 - 12:13


اخذ اسناد تک برگ برای ۵۶ هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان ری

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ری از اخذ اسناد تک برگ کاداستری برای بیش از ۵۶ هزار هکتار از اراضی ملی و دولتی این شهرستان خبر داد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ری از اخذ اسناد تک برگ کاداستری برای بیش از ۵۶ هزار هکتار از اراضی ملی و دولتی این شهرستان خبر داد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، ضیاء نصرتی با اعلام این خبر به برخی مزایای اجرای طرح کاداستر و صدور اسناد تک برگ برای اراضی ملی اشاره کرد و گفت: با صدور اسناد مالکیت کاداستری در قالب طرح کاداستر که از ضریب امنیتی بالایی برخوردار است علاوه بر پاسخگویی سریع به مراجعان و بر طرف شدن بسیاری از مشکلات ثبتی، از وقوع پدیده زمین خواری، جعل اسناد و سوء استفاده های احتمالی از این اراضی جلوگیری می‌شود.

وی عرصه‌های ملی این شهرستان را حدود ۲۱۹ هزار هکتار اعلام و اظهارکرد: تاکنون تثبیت مالکیت و صدور اسناد دفترچه‌ای برای حدود ۸۵ درصد از اراضی ملی این شهرستان انجام شده است اما در راستای قانون جامع کاداستر تمامی اراضی ملی چه اراضی که تاکنون تثبیت مالکیت روی آن‌ها انجام نشده است و چه اراضی که دارای اسناد دفترچه‌ای هستند باید زیر پوشش طرح کاداستر قرار بگیرند و دارای اسناد تک برگ شوند.

نصرتی یادآور شد: با تعامل خوب موجود بین منابع طبیعی و حوزه های ثبتی شهرستان ری، صدور اسناد تک برگ برای مابقی اراضی ملی و دولتی این شهرستان در دستور کار قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران شهرستان ری دارای حدود ۱۵۰هزار هکتار مرتع و حدود ۵۰هزار هکتار اراضی با قابلیت اجرای پروژه‌های بیابان‌زدایی است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار منابع طبیعی و آب