کد مطلب: 14307
  تاریخ انتشار:  1399/09/08 - 17:03


منع کامل واردات پسماندهای جامد به چین

چین از ممنوعیت کامل واردات پسماندهای جامد از سال ۲۰۲۱ میلادی خبر داد.

چین از ممنوعیت کامل واردات پسماندهای جامد از سال ۲۰۲۱ میلادی خبر داد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، وزارت محیط زیست و اکولوژی چین اعلام کرد: با شروع سال ۲۰۲۱ میلادی، واردات پسماندهای جامد به طور کامل ممنوع خواهد شد.

در اطلاعیه وزارت محیط زیست و اکولوژی چین آمده است: از ژانویه سال آینده واردات هر گونه پسماند جامد متوقف خواهد شد. همچنین نگهداری و بازیافت هرگونه پسماند جامد خارجی در کشور ممنوع خواهد شد.

بنابر اعلام این وزارتخانه، این ممنوعیت مطابق با قانون جلوگیری و کنترل آلودگی زیست محیطی پسماند جامد سال ۱۹۹۵ است که در ۲۹ آوریل مورد تجدیدنظر قرار گرفت و در اوایل ماه سپتامبر لازم الاجرا شد.

بر اساس این بیانیه نقض این قانون با مسئولیت کیفری مواجه است و پسماندهای جامد خارجی که به طور غیرقانونی وارد شده‌اند بازگردانده می‌شوند.

به گزارش اسپوتنیک نیوز، در دهه ۱۹۹۰ چین به طور فزاینده ای برای توسعه بخش صنعت به مواد اولیه خام نیاز داشت و لازم بود به واردات پسماند جامد مانند پلاستیک اقدام کند. از سال ۱۹۹۲ این کشور سالانه ۱۹۶ میلیون تن زباله پلاستیکی دریافت کرده است. در اواخر سال ۲۰۱۷ این کشور ممنوعیت واردات برخی از انواع زباله های جامد را به منظور بهبود وضعیت زیست محیطی آغاز کرد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان