کد مطلب: 14303
  تاریخ انتشار:  1399/09/08 - 15:16


جمع آوری بیش از ۳۵۰ لاشه پرنده از سطح تالاب میقان

مدیرکل مدیریت بحران استان مرکزی گفت: تا عصر روز گذشته ۳۵۰ لاشه پرنده مبتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از سطح تالاب میقان اراک جمع آوری شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان مرکزی گفت: تا عصر روز گذشته ۳۵۰ لاشه پرنده مبتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از سطح تالاب میقان اراک جمع آوری شد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، حمید غیاثی هشتم آذرماه در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان مرکزی اظهار کرد: از شهریورماه احتمال درگیری استان با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان می‌رفت که بر همین اساس، هماهنگی های لازم برای رسیدگی به موضوع صورت گرفت.

وی افزود: متاسفانه یا خوشبختانه در حال حاضر تنها تالاب میقان درگیر بیماری است و هنوز واحدهای صنعتی و خانگی و مرغداری ها درگیر بیمار نشده اند و سعی خواهیم کرد که بیماری در محدوده تالاب تحت کنترل درآید.

غیاثی با اشاره به جمع آوری بیش از ۳۵۰ لاشه پرنده مبتلا به بیماری و دفن بهداشتی آنها، گفت: سطح آب در تالاب پایین است و حاشیه آن در واقع لجن زار شده که ورود به تالاب را برای جمع آوری لاشه بسیار سخت کرده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان مرکزی بیان کرد: تالاب ۲۶ هزار هکتار وسعت دارد و منطقه آبگیر آن ۱۲ هکتار است. در واقع باید برای پایش وضیت، حدود ۴ کیلومتر را داخل آب و لجن تردد کرد و امکان استفاده از قایق وجود ندارد که با این شرایط جمع آوری لاشه ها به سختی در حال انجام است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار حیات وحش و آبزیان