کد مطلب: 14211
  تاریخ انتشار:  1399/08/27 - 13:47


سوئد تجمع بیش از ۸ نفر را برای جلوگیری از شیوع کرونا ممنوع کرد

سوئد برخلاف بیشتر کشورهای جهان آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا را به‌شکل روزانه منتشر نمی‌کند.

سوئد، کشوری که به اتخاذ سیاست‌های کم‌تر سخت‌گیرانه‌ کرونایی در اروپا مشهور است، برای نخستین بار اعلام کرد که مراسم عمومی با حضور بیش از ۸ نفر در این کشور ممنوع است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، این تصمیم دولت سوئد از ۲۴ نوامبر (۸ روز دیگر) و برای مدت یک ماه اجرا می‌شود.

اعمال این محدودیت جدید پس از افزایش شدید شمار مبتلایان به کووید-۱۹ اتخاذ شده است. از زمان شیوع جهانی ویروس کرونا تاکنون، برگزاری اجتماعات در سوئد بسته به شرایط به حداکثر ۵۰ تا ۳۰۰ نفر محدود بود. ماسک زدن در سوئد اجباری نیست.

استفان لوون، نخست وزیر سوئد روز دوشنبه با اعلام این خبر از شهروندان این کشور خواست تا دیگر به باشگاه‌ ورزشی و کتابخانه‌ نروند و شام و دورهمی و جشن را هم تعطیل کنند.

براساس آخرین آمار اداره بهداشت سوئد که روز جمعه منتشر شد، در روزهای گذشته ۶ هزار مبتلای جدید به ویروس کرونا در این کشور شناسایی و ۴۲ مورد مرگ ناشی از کووید-۱۹ ثبت شده است.

از ماه مارس سال ۲۰۲۰ تا کنون، ۱۷۷هزار نفر در سوئد به ویروس کرونا مبتلا شده و ۶ هزار و ۱۶۴ نفر جان خود را به علت ابتلای به کووید-۱۹ از دست داده‌اند. بیشتر قربانیان، ساکنان خانه‌های سالمندان بوده اند.
سوئد برخلاف بیشتر کشورهای جهان آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا را به‌شکل روزانه منتشر نمی‌کند.

از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا، سوئد برخلاف بسیاری دیگر از کشورهای جهان و به‌ویژه کشورهای اروپایی سیاست تعطیلی و قرنطینه عمومی را در پیش نگرفت. باوجود تشویق دورکاری، رعایت فاصله اجتماعی و موازین بهداشتی، زندگی عادی از ماه مارس گذشته تا کنون در این کشور ده میلیون نفری ادامه دارد.

آمار بعدی مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در سوئد احتمالا روز سه‌شنبه منتشر می‌شود.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط انسانی