کد مطلب: 14184
  تاریخ انتشار:  1399/08/25 - 12:40


۶۰ درصد فرانسوی‌ها محدودیت‌های کرونایی را رعایت نمی‌کنند

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که دست‌کم ۶۰ درصد مردم فرانسه مقررات قرنطینه در این کشور را رعایت نمی‌کنند.

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که دست‌کم ۶۰ درصد مردم فرانسه مقررات قرنطینه در این کشور را رعایت نمی‌کنند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، بنابراین پژوهش که از سوی موسسه ایفپو انجام شده، ۴۳ درصد مشارکت کنندگان گفته‌اند که اقوام و دوستان را به خانه‌های خود دعوت می‌کنند. ۲۴ درصد جمعیت آماری همین تحقیق هم گفته‌اند از گواهی سفر، به منظوری به غیر از هدف اعلام شده و مجاز استفاده کرده اند.

فرانسه از ۲ هفته پیش دومین قرنطینه عمومی را برای مقابله با شیوع ویروس کرونا به اجرا گذاشت. این کشور، یکی از بدترین کارنامه‌های رویارویی با این بحران سلامت در سراسر قاره اروپا را دارد.

امانوئل ماکرون که در زمان اعلام قرنطینه اول در ماه‌های مارس و آوریل گفته بود این کشور در شرایط «جنگ» با یک دشمن نامرئی به سر می‌برد، به شدت از سوی منتقدان و یا حتی هواداران پیشین خود مورد انتقاد قرار گرفته است.

براساس نظرسنجی موسسه ایفپو، ۱۷ درصد از پرسش شوندگان گفته اند که محدودیت گردش یک ساعته روزانه را رعایت نمی‌کنند. به‌علاوه ۹ درصد جامعه نمونه آماری همین پایش افکار عمومی هم اعتراف می‌کنند که با وجود تمام هشدارها نسبت به لزوم قطع روابط، در دو هفته گذشته به دنبال شریک زندگی یا شریک جنسی بوده اند.

اگرچه مقام‌های دولت فرانسه و به‌ویژه ژان کستکس می‌گویند برای برگزاری عادی جشن‌های پایان سال میلادی و از جمله مراسم کریسمس برنامه ریزی شده است، نتایج یک پژوهش دیگر نشان می‌دهد که بیش از ۵۰ درصد فرانسوی‌ها حاضرند امسال قید مراسم نوئل و شام خانوادگی ۲۴ دسامبر را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، بزنند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط انسانی