کد مطلب: 14170
  تاریخ انتشار:  1399/08/24 - 11:21


باز پس گیری ۳۰ هکتار از اراضی لواسانات و رودبار قصران

منابع طبیعی متعلق به همه مردم است و آنها باید در حفظ و نگهداری از این منابع ارزشمند مشارکت داشته باشند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات از رفع تصرف و خارج شدن بیش از ۳۰ هکتار اراضی ملی این شهرستان از ید متصرفان از ابتدای سال جاری تاکنون خبرداد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، حسن شکری افزود: ۳۰ هکتار از این اراضی در اجرای ۲۸ فقره حکم قطعیت یافته قضائی و حدود ۳۰۰۰ مترمربع دیگر نیز در جهت اجرای سه فقره تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت از جنگل ها و مراتع و با هماهنگی مقام قضایی بازپس گیری و به دولت بازگردانده شده است.

وی ادامه داد: این تصرفات که توسط افراد سودجو در پلاک های مختلف بخش های لواسانات و رودبار قصران شهرستان شمیرانات انجام شده بود با حضور عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان و نیروی انتظامی علاوه بر عملیات اجرای احکام و رفع تصرف، تمامی بناها و مستحدثات ایجاد شده روی این اراضی مورد تخریب قرار گرفته است.

این مسئول منابع طبیعی شهرستان شمیرانات با اشاره به اینکه در زمینه حفاظت از عرصه های ملی رویکرد پیشگیرانه در دستور کار قرار دارد، اظهارکرد: در این خصوص تیم های گشت و مراقبت یگان حفاظت منابع طبیعی به صورت مستمر عرصه های منابع طبیعی را مورد رصد و پایش قرار می دهند و به محض مشاهده هرگونه تخلف روی اراضی ملی با متخلفان برخورد قانونی صورت می گیرد.

شکری نقش مردم را در حفاظت از عرصه های منابع طبیعی بسیار مهم برشمرد و گفت: بهترین حفاظت کننده عرصه های منابع طبیعی خود مردم هستند که نقش اساسی و کلیدی را در حفظ این مواهب الهی دارند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات تصریح کرد: منابع طبیعی متعلق به همه مردم است و آنها باید در حفظ و نگهداری از این منابع ارزشمند مشارکت داشته باشند.

وی تأکید کرد: فرهنگسازی درخصوص حفاظت از عرصه های ملی و منابع طبیعی یکی از مؤلفه های مهم و ضروری به شمار می آید که در این ارتباط نقش رسانه ها بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران شکری از عموم مردم درخواست کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف در عرصه های ملی فوراً مراتب را از طریق سامانه ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار منابع طبیعی و آب