کد مطلب: 14139
  تاریخ انتشار:  1399/08/21 - 10:09


هوای «قابل قبول» تهران طی امروز

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون در محدوده قابل قبول است.

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون در محدوده قابل قبول است این در حالیست که کیفیت هوای طی ۲۴ ساعت گذشته ناسالم برای گروه‌های حساس بود.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)،
بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در نخستین ساعات امروز (۲۱ آبان ماه) با افزایش ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می گیرد.

به‌تدریج طی روز با رشد ناپایداری جوی و احتمال بارش پراکنده در برخی ساعات بعدازظهر شرایط مناسب جهت تجمع آلاینده‌ها فراهم می‌شود که می‌تواند موجب بهبود کیفیت هوا شود. افزایش تندی باد در اواخر وقت باعث پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد بنابراین باوجود ترافیک شامگاهی کیفیت هوای پایتخت در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت.

با کاهش تندی باد تا صبح فردا (۲۲ آبان ماه) و با آغاز تردد خودروها بر غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزوده خواهد شد بنابراین برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

طی روز افزایش ناپایداری همراه با کاهش دما، رشد ابر و گاهی بارش باران تا حدودی باعث پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد همچنین پیش‌بینی می‌شود در ساعات پایانی فردا (۲۲ آبان ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در شرایط قابل‌قبول قرار بگیرد که ناشی از حاکمیت ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر است.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۱۰۱ بود و هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۹۳ است‌ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری