کد مطلب: 14050
  تاریخ انتشار:  1399/08/10 - 11:51


کاهش «زمین خواری» با اجرای طرح کاداستر

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات اجرای طرح کاداستر را عاملی مهم در کاهش پدیده زمین خواری دانست.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات اجرای طرح کاداستر را عاملی مهم در کاهش پدیده زمین خواری دانست.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، حسن شکری گفت: با انجام شدن اصلاح هندسی نقشه های ثبتی ۶۳ هزار هکتار از اراضی ملی این شهرستان و تأیید در کمیته فنی ممیزی، این میزان اراضی ملی در مسیر کاداستری شدن قرار گرفت.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات افزود: اجرای طرح کاداستر و صدور اسناد تک برگ دارای فرآیندی است که مهم ترین مرحله آن اصلاح هندسی نقشه های ثبتی است.

وی ادامه داد: برای ۲۲ هزار هکتار از این اراضی ملی اسناد تک برگ کاداستری صادر شده است و برای مابقی این اراضی اقدامات لازم برای صدور اسناد تک برگ در حال انجام است.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان شمیرانات با اشاره به اینکه این شهرستان دارای ۱۴۰ هزار هکتار عرصه های ملی است، اظهارکرد: تاکنون تثبیت مالکیت و صدور اسناد دفترچه ای برای بیش از ۹۰ درصد اراضی ملی این شهرستان انجام شده است اما در راستای قانون جامع کاداستر تمامی اراضی ملی چه اراضی که تا کنون تثبیت مالکیت بر روی آنها انجام نشده است و چه اراضی که دارای اسناد دفترچه ای هستند باید زیر پوشش طرح کاداستر قرار بگیرند و دارای اسناد تک برگ شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، شکری اجرای طرح کاداستر را عاملی مهم در کاهش پدیده زمین خواری دانست و تأکید کرد: از آنجایی که اراضی ملی شهرستان شمیرانات حساس است و از ارزش افزوده بالایی برخوردار هستند، با اجرای این طرح گام مهمی در تثبیت حقوق و مالکیت دولت در اراضی ملی برداشته می شود و از سوء استفاده های احتمالی از این اراضی کاسته خواهد شد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار منابع طبیعی و آب