کد مطلب: 14008
  تاریخ انتشار:  1399/08/04 - 10:18


تداوم آلودگی هوا در شهرهای پرجمعیت و صنعتی

امروز (۴ آبان ماه) در بیشتر مناطق کشور جو آرام و پایداراست و در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا انتظار می رود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به افزایش غلظت آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت طی امروز (۴ آبان ماه) از افزایش ابر و بارش پراکنده همراه با رگبار و رعد و برق در برخی مناطق کشور از بعد از ظهر فردا (۵ آبان ماه) خبر داد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)،
صادق ضیاییان اظهارکرد: امروز (۴ آبان ماه) در بیشتر مناطق کشور جو آرام و پایداراست و در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا انتظار می رود.

وی با اشاره به اینکه در استان‌های واقع در سواحل جنوبی دریای خزر، شمال شرق و اردبیل افزایش نسبی دما رخ می‌دهد، گفت: بعد ازظهر فردا و سه‌شنبه (۵ و ۶ آبان) در برخی مناطق سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر و بارش پراکنده و در دامنه‌های جنوبی البرز وزش باد به نسبت شدید پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه اظهارکرد: چهارشنبه (۷ آبان) در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و ارتفاعات البرز رگبار پراکنده گاهی با رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد.

ضیاییان ادامه داد: پنجشنبه‌ (۸ آبان) در برخی مناطق سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی افزایش ابر، وزش باد و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وی،  طی دو روز آینده شرق تنگه هرمز و دریای عمان و روز سه‌شنبه و چهارشنبه (۶ و ۷ آبان) درای خزر مواج پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: فردا (۵ آبان) در شرق و جنوب شرق و بعدازظهر چهارشنبه (۷ آبان) و طی روز پنجشنبه (۸ آبان) در شمال شرق و شرق کشور به‌ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید با احتمال وقوع گرد و خاک دور از انتظار نخواهد بود.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران‌ فردا (۵ آبان) کمی ابری به‌همراه غبار صبحگاهی و در بعدازظهر افزایش ابر گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۲ درجه سانتیگراد و روز دوشنبه (۶ آبان ماه) قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری