کد مطلب: 13982
  تاریخ انتشار:  1399/07/28 - 15:24


ضرورت تقویت کانون های محیط زیستی سراهای محلات

برای نجات و حفظ محیط زیست از تهدیدات گوناگون ‌باید فرهنگ توجه به اهمیت و ارزش محیط زیست سالم بین آحاد مردم ایجاد و تقویت شود.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران بر ضرورت تقویت کانون های محیط زیست در سراهای محلات تاکید و به نقش موثر این کانون ها در ارتقای دانش و آگاهی و آموزش شهروندان در موضوعات زیست محیطی اشاره کرد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، شینا انصاری در نشست مشترک با رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی مشارکت های اجتماعی در محلات شهر تهران( مدیریت محله) که به میزبانی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار برگزار شد با اشاره به اینکه محیط‌ زیست به عنوان سرمایه ملی، نیازمند حفاظت و صیانت همگانی و فرهنگسازی و آموزش در این مسیر ضرورتی فراموش نشدنی است، تصریح کرد: فرهنگ حفاظت از محیط زیست با وجود تلاش های انجام شده هنوز به خوبی تعریف نشده است.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار با بیان اینکه یکی از راهکارهای بسیار موثر و سازنده در صیانت از سرمایه های طبیعی، فرهنگ ‌سازی در این زمینه است، گفت: برای نجات و حفظ محیط زیست از تهدیدات گوناگون ‌باید فرهنگ توجه به اهمیت و ارزش محیط زیست سالم بین آحاد مردم ایجاد و تقویت شود.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین هدف در ارتقای فرهنگ زیست محیطی افراد جامعه، ایجاد شناخت در زمینه اهمیت تعامل انسان با محیط زیست و تاثیر عملکرد منفی یا مثبت وی بر محیط است بر ضرورت تقویت کانون های محیط زیست در سراهای محلات تاکید و به نقش موثر این کانون ها در ارتقای دانش و آگاهی و آموزش شهروندان در موضوعات زیست محیطی اشاره کرد.

انصاری افزود: بسیاری از موضوعات که در سطح محلات مطرح است، پیامد اجتماعی دارد و در بلندمدت می تواند با بهره گیری از مشارکت شهروندان بسیار تاثیر گذار باشد.

مدیرکل محیط زیست وتوسعه پایدار شهرداری تهران در ادامه ضمن معرفی برنامه محله سبز و رویکرد محله محوری پروژه های زیست محیطی بویژه پروژه های توانمندسازی و مشارکت های مردمی بهره گیری از توان و پتانسیل سراهای محلات را یک فرصت ارزشمند برشمرد و بر ضرورت اجرای پایلوت پروژه های مشارکت مردمی با همکاری سمن های زیست محیطی و کانون های فعال مناطق تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، در این نشست مهدی شیرزاد - رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی مشارکت های اجتماعی در محلات شهر تهران( مدیریت محله) - با اعلام ظرفیت سراهای محلات برای اجرای برنامه های محیط زیستی خواستار ایجاد خانه های محیط زیست در برخی مناطق شد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری