کد مطلب: 12926
  تاریخ انتشار:  1399/07/15 - 11:04


آب دریاچه ارومیه ۱.۲ میلیارد متر مکعب از میزان پیش‌بینی شده بیشتر است

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: میزان آب دریاچه ارومیه امسال یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون متر مکعب بیشتر از میزان پیش‌بینی شده است.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: میزان آب دریاچه ارومیه امسال یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون متر مکعب بیشتر از میزان پیش‌بینی شده است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، عیسی کلانتری روز سه‌شنبه در بدو ورود به ارومیه گفت: وضعیت دریاچه امسال مطلوب و امیدوار کننده است و با پایان طرح های مصوب و اجرایی ستاداحیا شاهد افزایش روز افزون این پیشرفت ها خواهیم بود.

وی و نمایندگان دو استان آذربایجان‌غربی و آذربایجان‌شرقی امروز جهت بازدید از روند طرح های در حال اجرا و مصوب ستاداحیای دریاچه ارومیه در شهرستان ارومیه و پیرانشهر در این استان حضور یافته اند.

بازدید از سد کانی سیب در ۱۶ کیلومتری جنوب شهر پیرانشهر، کارگاه سد کانی سیب، ارایه گزارش مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران و مجری طرح آب زاب به دریاچه ارومیه، ورود به داخل تونل تا کیلومتر ۱۲.۵۰جهت بازدید عینی از حفاری مکانیزه، بازدید از اقدامات مونتاژ دستگاه خروجی، بازدید از پرتال خروجی در محل جایگاه و کانال خروجی در محل سازه شوت، بازدید از رشکان ارومیه و جزایر موجود و مصاحبه خبری از برنامه های روز اول این سفر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، در روز دوم بازدید از مجتمع راکد تفریحی و توریستی چیچست ارومیه در منطقه کشتیبان و گفت و گو در زمینه ظرفیت های گردشگری منطقه، بازدید از پل شهید کلانتری، بازدید ازتپه ماسه های بادی منطقه جبل ارومیه و بادشکن های آن در دستور کار مسوولان است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط دریایی