کد مطلب: 12892
  تاریخ انتشار:  1399/07/09 - 11:19


محکومیت قاچاقچی 2000 قطعه لاک پشت در کردستان

مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان از محکومیت محکومیت قاچاقچی دو هزار قطعه لاک پشت گوش قرمز و 127 گونه گل و گیاه تالابی خبر داد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان از محکومیت محکومیت قاچاقچی دو هزار قطعه لاک پشت گوش قرمز و 127 گونه گل و گیاه تالابی خبر داد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، فریبا رضایی از محکومیت یک قاچاقچی که قصد خارج کردن دو هزار لاک پشت گوش قرمز و 127 گونه گل و گیاه تالابی را از راه بازارچه مرزی باشماق مریوان داشت، خبر داد و اظهار کرد: این فرد خاطی چندی پیش با رصد و هوشیاری مأموران یگان حفاظت شهرستان مریوان و همکاری عوامل گمرک بازارچه مرزی باشماق دستگیر شده بود.

وی تصریح کرد: این قاچاقچی ضمن سوء استفاده از ضوابط اداری با نام صادرات و جاگذاری در قالب ماهی های زینتی قصد خارج کردن 2000 لاک پشت گوش قرمز و 127 گونه گل و گیاه تالابی را که هر دو از اقلام قاچاق محیط زیست محسوب می شوند به کشور  عراق داشت که با تلاش محیط بانان قبل از خروج از مرز کشف و توقیف شد.

به گزارش روابط عمومی محیط زیست استان، وی خاطرنشان کرد: موارد مذکور توسط اداره حقوقی صورت جلسه و افراد خاطی در این قضیه به مراجع قضایی و تعزیرات حکومتی معرفی شدند و پس از رسیدگی لازم در این مراجع با صدور حکم قانونی  به بیش از یک میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شدند که درس عبرتی باشد برای همه سودجویان که ذخایر ژنتیکی را تخریب می کنند و یا درصدد آسیب رساندن و بیماری زایی در یک جامعه از طریق موجودات زنده هستند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار حیات وحش و آبزیان