کد مطلب: 12889
  تاریخ انتشار:  1399/07/08 - 13:19


طرح گردشگری میانکاله با نظارت محیط زیست در حال برنامه ریزی است

از تمامی ظرفیت های جوامع محلی برای حفاظت از این منطقه با رویکرد حفاظت مشارکتی استفاده شود.

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: به منظور جلب مشارکت مردم، طرح گردشگری میانکاله با نظارت محیط زیست در حال برنامه ریزی است که این طرح در قالب شرکت تعاونی متشکل از بومیان منطقه خواهد بود به نحوی که منافع آن در برای حفاظت و مدیریت پناهگاه حیات وحش صرف خواهد شد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، کیومرث کلانتری در نشست بررسی مشکلات ذخیره گاه زیست کره و پناهگاه حیات وحش میانکاله که با حضور مدیران ملی و استانی در معاونت محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست  برگزار شد، با تاکید بر حفاظت از زیستگاه به صورت یکپارچه، تصریح کرد: حفاظت باید به گونه ای عمل کرد که معیشت جوامع محلی و سایر ذینفعان در مناطق حفظ شود.

وی تاکید کرد: از تمامی ظرفیت های جوامع محلی برای حفاظت از این منطقه با رویکرد حفاظت مشارکتی استفاده شود همچنین با توجه به موفقیت در مدیریت مشارکتی و هیات امنایی در زیستگاه دیگر کشور استفاده از این مدل در حفاظت از این منطقه در دستور کار قرار گرفت.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست خاطر نشان کرد: تشکل‌های زیست محیطی ، ظرفیت فوق العاده برای حفظ و حراست از پناهگاه حیات وحش میانکاله هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست ، شبه جزیره‌ میانکاله در منتهی‌الیهِ جنوبِ شرقیِ دریای خزر، در ۱۲ کیلومتریِ شمالِ شهرِ بهشهر واقع است. مساحت آن بیش از ۶۰۸ هزار هکتار و ارتفاعِ آن بینِ ۱۵ تا ۲۸متر کمتر از سطحِ دریای آزاد است. میانکاله از سال ۱۳۴۸ یعنی هشت سال پس از تاریخی که وقف بخشی از عرصه های آن هم اکنون مورد ادعا قرار گرفته، به عنوان منطقه حفاظت‌شده تعیین شد و هم‌اکنون با عناوین پناهگاه حیات وحش، تالاب بین‌المللی و ذخیره‌گاه طبیعی زیست‌کره تحت حفاظت محیط زیست قرار دارد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط طبیعی