کد مطلب: 12883
  تاریخ انتشار:  1399/07/07 - 15:21


اجرای طرح آبخیزداری در ۲۴۰ هزار هکتار از عرصه‌های کشور

از ابتدای امسال با اعتباری حدود ۲۶۰ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی در ۲۴۰ هزار هکتار از عرصه‌های کشور طرح‌های آبخیزداری و کنترل سیر اجرایی می‌شود.

مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری از اجرای طرح آبخیزداری در ۲۴۰ هزار هکتار از عرصه‌های کشور و در استان‌هایی که طی سال‌های اخیر مورد هجمه سیل بوده اند، خبر داد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، ابوالقاسم حسین‌پور اظهار کرد: سازمان جنگل‌ها درصدد بوده است که از ابتدای امسال در ۱۱ استان کشور که طی سال‌های اخیر مورد هجمه سیل قرار گرفتند و سیل خسارات قابل توجهی به اماکن شهری و روستایی آن‌ها وارد کرد، طرح های آبخیزداری و آبخوانداری را با اهتمام بیشتری اجرایی کند.

وی با اشاره به اینکه درحال حاضر طرح‌های آبخیزداری و آبخوانداری به عنوان یکی از طرح‌های محوری سازمان جنگل‌ها قلمداد می‌شود، تصریح کرد: از ابتدای امسال با اعتباری حدود ۲۶۰ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی در ۲۴۰ هزار هکتار از عرصه‌های کشور طرح‌های آبخیزداری و کنترل سیر اجرایی می‌شود.

بر اساس اعلام روابط عمومی سازمان جنگل‌ها، مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با بیان اینکه در این راستا طی روز آینده در ۱۳ هزار هکتار از حوضه آبخیز سیل خیز و مشرف به شهر ایلام این عملیات آغاز می‌شود، گفت: با توجه به زیرساخت‌های موجود در ایلام درنظر داریم که پارک آبخیز و یک فضای سبز تفرجگاهی در این منطقه ایجاد کنیم.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار منابع طبیعی و آب