کد مطلب: 12826
  تاریخ انتشار:  1399/06/31 - 10:22


انتقاد رییس سازمان جنگل ها از اجرایی نشدن طرح جایگزین جنگل

رییس سازمان جنگل‌ها همچنین خواستار سرعت بخشیدن به طرح توسعه زراعت چوب شد و تصریح کرد: بسیاری از کمبودهای چوبی می‌تواند با افزایش زراعت چوب جبران شود.

رییس سازمان جنگلها از روند طرح توقف بهره‌برداری جنگل‌ها و متعاقب آن اجرایی نشدن طرح جایگزین جنگل و مطالبات کارخانجات و صنایع چوبی انتقاد کرد و خواستار سرعت بخشیدن به اجرای طرح‌های جنگلداری بدون برداشت چوب با پشتوانه نظرات اساتید و متخصصین جنگل شد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، مسعود منصور در جلسه شورای مدیران بیشترین تاکید خود را روی ساماندهی طرح‌های جنگلداری معطوف کرد و گفت: مدیریت پارک‌های جنگلی، مدیریت نهالستان‌ها، ذخیره‌گاه‌های جنگلی، شیوه کاشت درخت و نحوه حفاظت و مراقبت همه باید از یک روش مدیریتی واحد تبعیت کنند و محوریت این کار بر عهده معاونت امور جنگل است.

رییس سازمان جنگل‌ها همچنین خواستار سرعت بخشیدن به طرح توسعه زراعت چوب شد و تصریح کرد: بسیاری از کمبودهای چوبی می‌تواند با افزایش زراعت چوب جبران شود.

منصور در ادامه ضمن تأکید بر ضرورت تهیه نقشه و مختصات پروژه‌های اجرایی، نظارت و ارزیابی عملکرد منابع طبیعی استان ها را لازم و ضروری دانست و گفت: واحد های استانی برتر در این حوزه مورد تقدیر قرار می گیرند.

وی با تاکید بر اینکه دستورالعمل «فداکاران خدمت» اکنون در دولت در دست بررسی است و تا حصول نتیجه از سوی سازمان جنگلها پیگیری می شود، از مدیران منابع‌ طبیعی استان‌ها خواست کسانی که در دفاع از منابع‌طبیعی و اطفای حریق جنگل و مرتع جان عزیزشان را از دست داده‌اند، به مشکلات خانواده‌های آنان رسیدگی کنند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در پایان گفت: اصل سیاستگذاری در مدیریت جنگل و طرح‌های جنگل‌داری بر پایه حفظ و نگهداری است و لازمه ساماندهی این طرح استفاده از خرد جمعی اساتید، کارشناسان و پیشکسوتان جنگل و مهمتر از همه ایجاد تفاهم و همدلی است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار منابع طبیعی و آب