کد مطلب: 12806
  تاریخ انتشار:  1399/06/28 - 11:32


طوفان استواییِ "سالی" سیل را به جورجیا و کارولینا برد

در شهر پنساکولا که در نزدیکی اورنج بیچ است سیل خیابان‌ها را گرفته و در مرکز تجاری شهر ارتفاع آب به یک متر رسیده است.

طوفان "سالی" (Sally) با بارش‌های بی‌سابقه و بالا آوردن سطح آب در ایالت‌های جورجیا و کارولینای جنوبی و شمالی در آمریکا خسارات فراونی ایجاد و زندگی را برای ده‌ها هزار نفر از ساکنان مناطق ساحلی مختل کرده است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، این توفند که پیش از حرکت به سمت مرکز و شمال کرانه شرقی آمریکا در دو ایالت فلوریدا و آلاباما سیل، پیش‌روی آب، سقوط دکل‌های برق، تخریب جاده‌ها و زیر آب رفتن منازل مسکونی را باعث شده بود، روز گذشته (پنجشنبه) به ایالت‌های جورجیا، کارولینای شمالی و جنوبی رسید و دست کم جان یک نفر را گرفت.

صدها هزار نفر هم به علت سقوط دکل‌های برق در خاموشی به سر می‌برند.

در آلاباما علاوه بر تایید کشته شدن یک نفر در شهر اورنج بیچ، یک نفر دیگر هم در یک شهر کوچک ساحلی در جنوب غربی این ایالت ناپدید شده است.

در شهر پنساکولا که در نزدیکی اورنج بیچ است سیل خیابان‌ها را گرفته و در مرکز تجاری شهر ارتفاع آب به یک متر رسیده است.

در سواحل آلاباما که توفند "سالی" روز چهارشنبه به آنجا رسید خسارات فراوانی به بار آمده و در بسیاری مناطق سیلاب و بارندگی رکوردهای جدیدی برجای گذاشته است.

به گزارش بی‌بی‌سی، سالی (Sally) به عنوان یک توفند (طوفان فوق استوایی) درجه دو وارد خشکی شد که اکنون از شدت آن کاسته شده و به یک طوفان استوایی بدل شده است. با این حال سرعت پایین حرکت طوفان، آن را بسیار خطرناک می کند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان