کد مطلب: 12741
  تاریخ انتشار:  1399/06/17 - 10:28


هشت میلیون نفر دعوت به تخلیه خانه‌ها در مسیر طوفان هایشن شدند

بر اثر طوفان برق هزاران خانه قطع‌ شده، درختان تنومند و چراغ‌های راهنمایی از جا کنده شده‌اند و بسیاری از خیابان‌ها و گذرگاه‌ها را آب گرفته است.

طوفان سهمگین "هایشن" بخشی از جنوب ژاپن را در هم کوبید و به کره جنوبی رسید. این دومین طوفان در منطقه طی یک هفته است. در بندر بوسان کره برق هزاران خانه قطع شده، خیابان‌ها را آب گرفته و خرابی‌های زیادی به بار آمده است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، طوفان "هایشن" پس از درنوردیدن جنوب ژاپن به بندر بوسان، دومین شهر بزرگ کره جنوبی رسید. خبرگزاری آلمان روز دوشنبه، هفتم سپتامبر به نقل از رسانه‌های محلی گزارش داد، طوفان در این بندر خرابی‌های زیادی به بار آورده است.

بنابر گزارش‌ها، بر اثر طوفان برق هزاران خانه قطع‌ شده، درختان تنومند و چراغ‌های راهنمایی از جا کنده شده‌اند و بسیاری از خیابان‌ها و گذرگاه‌ها را آب گرفته است.

در نزدیکی شهر جینگجو فعالیت دو راکتور اتمی به خاطر ملاحظات ایمنی متوقف شده و برنامه بیش از ۳۰۰ پرواز در فرودگاه بندر بوسان لغو و حرکت بسیاری از قطارها متوقف شده است.

هایشن پیش از رسیدن به کره جنوبی زندگی عادی در بخش بزرگی از جزیره کیوشو در جنوب ژاپن را مختل کرده بود. در این جزیره هم صدها پرواز لغو شد و برنامه عادی حرکت قطارها به هم خورد.

رانش زمین و ناپدید شدن چهار نفر

در استان میازاکی، واقع در جزیره کیوشو، چهار نفر در پی رانش زمین مفقود شده‌اند و بر اثر طوفان شدید و بارش باران‌های سیل‌آسا برق حدود نیم میلیون نفر از ساکنان منطقه قطع شده است.

شمار جمعیتی که در مسیر طوفان هایشن برای تخلیه سکونت‌گاه‌های خود فراخوانده ‌شده‌اند تا هشت میلیون نفر برآورد می‌شود. هفت میلیون از این افراد شهروندان ساکن جزیره کیوشو هستند.

بر پایه برآوردهای اولیه خسارت‌های مالی و جانی هایشن در ژاپن کمتر از پیش‌بینی‌ها بوده است. گفته می‌شود طوفان روز دوشنبه در حال طی کردن کناره‌های شرقی شبه‌جزیره کره و حرکت به سمت کره شمالی است.
دهمین طوفان شدید فصل

هایشن دهمین طوفان فصل و دومین طوفان سهمگین در جنوب ژاپن طی یک هفته اخیر است. چند روز پیش طوفان مایاسک پس از گذشتن از جنوب ژاپن به کره جنوبی رسیده بود.

در جریان طوفان مایاسک یک کشتی باری مخصوص حمل دام با بیش از ۴۰ سرنشین در آب‌های ژاپن ناپدید شده که تا کنون فقط سه خدمه آن زنده پیدا شدند. گارد ساحلی ژاپن از روز یک‌شنبه و با رسیدن طوفان هایشن جستجو برای یافتن سرنشینان این کشتی را متوقف کرد و تاکنون درباره سرنوشت آنها گزارشی منتشر نشده است.

طوفان هایشن در گذر از ژاپن اندکی ضعیف شده، با این حال سرعت آن در کره جنوبی به ۱۲۶ کیلومتر در ساعت هم رسیده است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان