کد مطلب: 1202
  تاریخ انتشار:  1392/11/12 - 08:55


تلاش برای توسعه همکاری با عراق برای مقابله با ریزگردها

رییس سازمان حفاظت محیط زیست وارد بغداد شد

معاون رییس جمهور کشورمان با هدف افزایش همکاری و مشارکت با عراق برای حفاظت از مناطق مرزی جهت بهبود وضع محیط زیست و همکاری برای مقابله با پدیده ریزگردها ظهر جمعه در سفری دو روزه وارد بغداد شد.
download 20140201091605-gard.jpg

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشورمان با هدف افزایش همکاری و مشارکت با عراق برای حفاظت از مناطق مرزی جهت بهبود وضع محیط زیست و همکاری برای مقابله با پدیده ریزگردها ظهر جمعه در سفری دو روزه وارد بغداد شد.
به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، به نقل از واحد مرکزی خبر دکتر معصومه ابتکار در بدو ورود به فرودگاه بغداد مورد استقبال کامران علی حسن - معاون وزیر امور محیط زیست عراق قرار گرفت.
ابتکار در بدو ورود به بغداد گفت : این سفر به دعوت رسمی وزیر محیط زیست عراق و برای گسترش مناسبات دو جانبه زیست محیطی انجام شده است.
وی افزود: بررسی مشارکت در تجربیات ایران و عراق در زمینه استانداردهای محیط زیست در فعالیت های صنعتی و نفتی ، محافظت از منابع آب و خاک ، حفظ تنوع زیستی و حفاظت از مناطق مرزی برای بهبود وضع محیط زیست از دیگر اهداف این سفر است.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست جمهوری اسلامی ایران در خصوص همکاریهای دو کشور برای مقابله با پدیده ریزگردها گفت: همکاری در این زمینه بسیار ضروری است و از سالهای قبل مقدمات این همکاری فراهم شده است.
ابتکار گفت: علاوه بر تفاهمنامه پنج جانبه میان کشورهای منطقه ، ایران و عراق تفاهمنامه ای دو جانبه در زمینه مقابله با ریزگردها دارند که در این سفر اجرای این تفاهمنامه پیگیری می شود.
وی افزود: این سفرآغازی خواهد بود برای همکاری در زمینه اجرای تفاهم‌نامه مشترک زیرا تاکنون همکاری‌ای در این زمینه وجود نداشته است.
معاون وزیر محیط زیست عراق هم گفت: دو کشور در گذشته همکاریهای گسترده ای را در زمینه محیط زیست آغاز کرده اند و هر دو عضو تفاهم‌نامه‌های بین‌المللی هستند علاوه بر اینکه ما دو کشور همسایه هستیم که موضوع محیط زیست تاثیر متقابل در آنها دارد.
کامران علی حسن افزود: با توجه به تجارب گسترده ایران در زمینه محیط زیست ما خواستار استفاده از این تجارب هستیم تا بتوایم محیط زیست سالمی به خصوص از نظر مقابله با ریزگردها برای مردم دو کشور داشته باشیم.
انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط انسانی